GÜÇLÜ BİR EKİPLE KAPILARINI AÇTI

 GÜÇLÜ BİR EKİPLE KAPILARINI AÇTI

Adanalı kadın girişimci Ayşecan Yürüten, uzun yıllar marka kuruluşlarda hizmet verdikten sonra bölgedeki bir eksiği fark edip profesyonel bir ekip kurarak, Post Produksiyon firmasının kapılarını açtı.
Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesi Bankacılık ve Finans Bölümü (İngilizce) mezunu olan Yüksek Lisans eğitimini Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Yönetim ve Organizasyon üzerine başarı ile tamamlayan genç girişimci AyşecanYürüten’in kurduğu Artvative Post Produksiyon ekibinde, mühendisinden öğrencisine güçlü ve inançlı bir ekip yer alıyor.

GÜCÜMÜZE GÜÇ KATTI
Ayşecan Yürüten, yüksek teknik donanım ve işini seven bir ekiple çıktıları yolda KOSGEB’den aldıkları desteğin de güçlerine güç kattığını belirterek, “Kendimizi sürekli geliştirme konusuna önem veriyor, teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Önce şehrimiz ve bölgemiz olmak üzere ilerleyen zamanlarda çok büyük işlere imza atacağımıza inanıyoruz” dedi.

PLANIMIZI HAZIRLADIK
Sundukları hizmetler kapsamında sinema filmi, tanıtım filmleri, videolar, televizyon programları gibi faaliyetlerin çekim sonrası işlemleri ve düzenli Youtube kanalı yapan veya İnstagram videoları çeken müşterilerin video çekim sonrası düzenleme hizmetlerinde güçlü bir ekiple çalıştıklarını vurgulayan Ayşecan Yürüten,”5 Yıllık stratejik planımızı hazırladık. Kalite sistemlerini hayata geçirerek bir yola çıktık.  İlerleyen aşamalardaki öncelikli hedeflerimiz arasında Mersin, Gaziantep, Mardin, Kayseri, Antalya illeri olacak.  Hatta bu illere temsilcilik sistemi ile teknik destek hizmeti sunmayı planlıyoruz” bilgisini verdi.

 POST PRODÜKSİYON
Ekibin teknik yöneticisi aynı zamanda Radyo Televizyon Programcılığı mezunu Emrullah Tuna ise bugün teknolojiyi yakından takip eden birçok insanın drone kullanabildiğini, kamera kullanabildiğini çok da iyi çekimler yapıldığını fakat işin görsel show olarak adlandırdığımız post prodüksiyon bölümünde yetersizlik olduğunu belirterek, şunları kaydetti:“Çekim sonrası yapılan kurguları, kurguyu oluştururken ön plana çıkmasını sağlayacak efektlerin oluşturulması, grafiklerin tasarlanması, animasyonların çizilmesi gibi işlemlerin gerçekleştirilmesi kısmında maalesef bugün bölgemizdeki birçok başarılı ajans bile yetersiz kalmaktadır.”

AÇIĞI KAPATIYORUZ
Bu sebeple bölgedeki bu açığı gidermek için yola çıktıklarını belirten Emrullah Tuna, “Ses-görüntü redaksiyonu, renk düzeltme, görsel efekt, animasyon, alt yazı, başlıklandırma, grafik iş ve işlemlerini yürütmekteyiz. Yani hali hazırda çekilmiş filmlerin, videoların anahtar teslim tüm detaylı post prodüksiyon işlemlerini tamamlayarak müşterilerimize teslim etmeyi amaçladık” dedi.

BEKLENTİLERİ KARŞILIYORUZ
Büyük kurum ve kuruluşlar düzenli olarak veya aniden gerçekleştirilen etkinliklerinde kendi personelleri ile stok görüntüler oluşturduğunun altını çizen Emrullah Tuna, “Zaten bir tanıtım filmi hazırlanırken yapılan o anlık görüntüler genellikle kullanılarak geçmişe ait geniş çaplı görsel ve videoların yer alması noktasında Artvative firması, beklentileri fazlasıyla yerine getirebilmektedir” diye konuştu.
Emrullah Tuna, ihtiyaç duyulan ses-görüntü redaksiyonu, asıl kopyaların aktarımı, renk düzeltme, sayısal iyileştirme, görsel efekt, animasyon, alt yazı, başlıklandırma, grafik, vb. işlerinin yapılması, çekilmiş olan belgesellerin veya kısa film kurgulamalarını anahtar teslim olarak yerine getirdiklerini sözlerine ekledi.  


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER