‘Hızlı Tren Projesi bir an önce tamamlanmalı’

  ‘Hızlı Tren Projesi bir an önce tamamlanmalı’

 İYİ Parti Adana Milletvekili Mehmet Metanet Çulhaoğlu, Adana’da Hızlı Tren Projesinin 2023’te tamamlanması için çalışmaların hızlandırılmasını talep etti.  Çulhaoğlu, Meclise sunduğu soru önergesinde “Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye İllerini kapsayan Çukurova bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Gaziantep ilimizi birbirine bağlayacak olan hızlı tren hattı, yolcu ulaşımının yanı sıra tarım ve sanayi ürünleri ile turizmin canlandırmasını sağlayacaktır. Bu hattın biran önce bitirilmesi ile devamında İç Anadolu bölgesine bağlantı kurulması bu bölgelere ve ülkemize daha fazla katma değer kazandıracaktır.” dedi.

 Adana-Ankara arasındaki tren yolculuğunun Konya veya Kayseri üzerinden yapılabildiğini hatırlatan Çulhaoğlu, “Özellikle Pozantı-Toros tünellerine hiç yatırım yapılmaması ve çift hatta geçilmemesi nedeniyle ulaşım süresi azaltılamamış dolayısıyla yolcu ve taşınan yük miktarı arttırılamamış. Çukurova, Güneydoğu ve İç Anadolu bölgelerimizdeki vatandaşlarımızın, çağımızın en kıymetli değeri olan zamanlarını, kaynaklarını ve emeklerini yollarda geçirmemesi için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak söz verdiğiniz konuları yerine getirin.” uyarısında bulundu. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER