BAŞKAN KARALAR: ADANA BULUNDUĞU YERİ HAK ETMİYOR

BAŞKAN KARALAR:  ADANA BULUNDUĞU YERİ HAK ETMİYOR

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar her fırsatta muhtarlarla görüşüp, halkın eksiklerini ve taleplerini öğreniyor, hizmetlerle ilgili bilgi veriyor, bürokratlarını muhtarlarla buluşturuyor. Yumurtalık’ta ilçe muhtarlarıyla bir araya gelen Karalar’a, ASKİ yöneticileri ve çok sayıda Büyükşehir daire başkanı eşlik etti.

‘Artı üreten belediye’

Seyhan Belediye Başkanlığı dönemi de dahil Adana’nın her karış toprağında hizmet adına çabalarının olduğunu ifade eden Başkan Karalar şunları söyledi: “Adana Büyükşehir Belediyesi’nde görevi devraldığımızda İlk 9 ay boyunca sadece belediyenin yeniden işler hale gelmesi için çalıştık. Çalışmalarımız sonucunda yılda 600 milyon lira borç üreten belediyeyi, artı üreten bir belediye haline getirdik.” dedi.

‘Muhtarları dinliyoruz’

Yumurtalık’a önemli hizmetler yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini belirten Karalar, daha yerinde, doğru hizmet etmek için muhtarlarla da sık sık buluştuklarını kaydetti. Önceki 5 yılda dökülen asfalttan daha fazlasını 18 ayda döktüklerini vurgulayan Karalar, “Asfalt dökümü elbette asli işimiz ama Adana’da çok bozuk yol var.  Sizin de en büyük sorunlarınızın başında yol geliyor.  Adana gibi bir yerde yol, su, altyapı, arıtma sorunu olması kabul edilemez. Olanaklarımız ölçüsünde sorunlu yolların hepsini yapacağız. Bölgenin su sorununu da Yedigöze Projesi tamamlandığında ortadan kaldıracağız. Şimdilik olanaklarımız ölçüsünde sizleri susuz bırakmamak için tüm çabamızı harcıyoruz.” diye konuştu. 

‘Film hazırlatıyorum’

Yönetim anlayışlarının farklı olduğunu belirten Karalar, israfı önlediklerini ve Adana’ya gereken değeri vererek hizmet ettiklerini anlatarak, Adana’nın hak ettiği yerde olmadığını vurguladı. Adana’nın Türkiye’de 12’inci sırada olmasını kabul edemediğini söyleyen Karalar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin ve dünyanın en güzel yerlerinden birisi olan Adana bulunduğu yeri hak etmiyor. Turizm, sanayi, kalkınma ve her alanda bizler Türkiye’de dördüncü kent olmayı hak ediyoruz. Adana ile ilgili bir film hazırlatıyorum. Adana’nın tüm güzelliklerini Türkiye ve tüm dünya görsün istiyorum.” Başkan Karalar’ın ardından söz alan muhtarlar istek ve taleplerini iletti. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER