‘Çalışma barışına set çekildi’

  ‘Çalışma barışına set çekildi’

Türk-İş 4 . Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, "İşçi çıkışlarının yaşanmadığı, işverenin, çalışanına, çalışanın işverene destek verdiği, saygı duyduğu bir yıl olmasını diliyorum" dedi.

Türk-İş'e bağlı Sendika Başkanlarının katılımı ile gerçekleşen Başkanlar Kurulu toplantısı Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar'ın Başkanlığında gerçekleştirildi. Gülnar, Başkanlar Kurulu adına yaptığı konuşmada, "Geride bıraktığımız 2019 yılı çalışma hayatı açısından zor bir yıl oldu. Yaklaşık 7 milyon işçiyi ilgilendiren asgari ücret tespitinde işveren ve hükümetin isteği kabul gördü. Türk-İş olarak bu teklifi kabul etmeyeceğimizi bildirerek şerh koyduk. Yine, seçimin hemen akabinde işçi çıkışları yaşandı... Emeğiyle çalışan işçi ekmeğinden oldu, çalışma barışına set çekildi. Alın teri ile çalışan, tek gayesi evine ekmek götürmek olan emekçinin ekmeğiyle oynanmasına, dün nasıl tepki gösterdiysek, bugünde aynı tepkiyi gösteriyoruz. Dileğimiz işçi çıkışlarının bir daha yaşanmamasıdır." şeklinde konuştu. 


 
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER