‘DESTEK BEKLİYORUZ’

‘DESTEK BEKLİYORUZ’

Adana Barosu tarafından düzenlenen Güncel Yargıtay Kararları Işığında “Uyuşturucu Suçları” konulu online konferans yapıldı. Açış konuşmasını yapan Baro Başkanı Veli Küçük, meslektaşlarının pandemi öncesinde baş gösteren mali ve sosyal haklar bakımından yaşadıkları dar boğaza dikkat çekti. Sorunların pandemiyle birlikte daha da derinleştiğini, salgın döneminde iş yapamayan meslektaşlarının gelirlerinin neredeyse yok denecek kadar azaldığını vurgulayan Küçük, vergi ödemeleri, SGK, BAĞ-KUR ödemeleri, ofis giderleri, iş yeri kiraları gibi rutin giderlerin devam ettiğini hatırlattı. Veli Küçük, Adalet Bakanı Abdülahmit Gül’den ve başkanlıktan meslektaşlarına destek çağrısında bulundu. 

‘İhtiyaç var’

Veli Küçük, son günlerde tartışma konusu olan yeni anayasa hakkında görüşlerini de paylaştı. 
Türkiye'nin işleyen demokrasi ve hukuka gereksinim olduğunu belirten Küçük, şunları kaydetti: “1982 Anayasası, bilindiği gibi son 40 yılda 184 değişiklik geçirmiştir. Anayasanın üçte ikisi değişmiştir. Eğer anayasada bir değişiklik söz konusu olacaksa partili cumhurbaşkanlığı sisteminden çıkıp iyileştirilmiş, güçlendirilmiş ve birbirini dengeleyen, denetleyen ve kontrol unsurları taşıyan kuvvetler ayrılığına dayalı parlamenter sisteme geçiş sağlanmalıdır. Anayasanın toplumsal uzlaşı belgesi ve ortak yaşama iradesi olduğunu, dolayısıyla toplumun dinamiklerini ve rengini de yansıtması gerekir.” 


 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER