‘İzin vermeyeceğiz’

‘İzin vermeyeceğiz’

Sağlık ve Sosyal Emekçileri Sendikası (SES) Adana Şube Başkanı Dr. Mürşit Enis Akyüz, Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde her geçen gün sorunların arttığını kaydetti. Akyüz, yaptığı açıklamada, “Gerek nöbet sisteminde gerekse çalışma şartlarında, sağlık emekçilerinin söz hakkı görmezden geliniyor.” dedi.  
‘Soruşturma açıldı’
En son psikiyatri uzmanı hekimlerin hak arama mücadelesi olarak gayet barışçıl bir şekilde düzenledikleri  “alkış eylemine” karşı 11 hekime soruşturma açıldığını duyuran Akyüz, şöyle devam etti: “Hatta sürecin devamında, soruşturma açılanların nöbet ve mesai saatlerinde, sağlık emekçileri ‘haklarında tutanak tutmaya’ itildiğini görüyoruz.  Ancak bizler, sorun yumağı hâline dönmüş olan sağlık sisteminde kendilerine günah keçisi seçmelerine izin vermeyeceğiz. Hâlihazırda hastanenin şartları, devletin kendi Ruh Sağlığı Hastanesi asgari şartlarını dâhi karşılamamakta. Kötü şartlar altında çalışan sağlık emekçileri, tüm bunlara rağmen yüksek fedakârlıkla işlerine devam ederken bir de salgın başlamış. Her biri yüksek riskli olan hastaların servis, yatış, poliklinik şartlarının en iyi nasıl düzenleneceğini elbette aktif olarak çalışmakta olan sağlık emekçileri bilmekte. Daha fazla sorunlar yaşanmadan, hastanede çalışan sağlık emekçilerinin toplanarak sorunlar ve çözümler hakkında karar verici mekanizmalara dahil edilmesi, idarenin emir verip bastıran değil, koordine eden bir pozisyona dönüşmesi gerektiğini düşünüyoruz.”                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER