MACRON'U PROTESTO ETTİLER

MACRON'U PROTESTO ETTİLER

Memur-Sen Fransız Cumhurbaşkanı Emanuel Macron'un İslam dinine ve Peygamber Efendimize yönelik hakaretlerini 81 ilde düzenlediği basın açıklamalarıyla protesto etti. Adana'da düzenlenen eylem İstasyon Meydanı'nda gerçekleştirildi.  Memur-Sen Adana İl Temsilcisi Mehmet Sezer'in yaptığı basın açıklamasına Memur-Sen'e bağlı sendikaların Şube Başkanları, STK yönetici ve gönüllüleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Fransa'nın son zamanlarda cinnete esir politikalarına bir yenisini daha eklediğini belirten Sezer, yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslamofobinin, Avrupa’nın aklını esir aldığını, aşırı siyasetin ürettiği politikaların siyaseti belirler hale geldiğini vurguladı.

‘Bu, bir akıl yitimidir’

 Sezer sözlerini şöyle sürdürdü: "Macron, sözde ifade özgürlüğü adı altında doğrudan insanların inançlarına saldıran kin, nefret ve terörle şekillenmiş zihinler tarafından çizilmiş karikatürlere sahip çıkarak, teröre, kine ve nefrete ortak olmaktadır. Bu, bir akıl yitimidir. Macron’un, siyaseten yaşadığı krizi örtmek için özellikle yabancı düşmanı ve ırkçı, aşırı siyasetin söylemlerini kullanması, kendi ülkesinin bazı milletvekilleri tarafından dahi ‘Bu ülke aklını mı yitirdi?’ şeklinde eleştirilmiştir. Avrupa’daki kimi siyasetçilerin yaptığı gibi Macron da kirli siyasetine malzeme aramaktadır. Macron, insandan korkuyor. Macron, adaletten korkuyor. Hülasa; Macron, İslam’dan korkuyor. İnsanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır. Son birkaç yüzyılda bütün insanlık öğrendi ki; özgürlük Batı’da sadece bir slogandan ibarettir.” 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER