Muhtarlardan ‘tesis’ talebi

Muhtarlardan ‘tesis’ talebi

Adana Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Ata Ürün; 19 Ekim Dünya Muhtarlar Günü nedeniyle Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. 
Muhtarlar Günü nedeniyle; Başkan Ürün beraberinde Kayalıbağ Mahallesi Muhtarı Ali Çoşkun Özkan, Bahçeşehir Mahallesi Muhtarı Hasan Ali Berktaş, Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı Günay Şahin, Tellidere Mahallesi Muhtarı Cemile Girici, Belediye Evleri Mahallesi Muhtarı Yemliha Yücel; ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Ürün, Tüm Muhtarlar Derneği olarak çok amaçlı lokal hedeflediklerini, bu amaçla medyanın desteğine ihtiyaç duyduklarını ifade etti. Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Ata Ürün; acil olarak çok amaçlı tesis hedeflerini gerçekleştirmek istediklerini, bu amaçla yerel yönetimlerle irtibata geçerek, uygun bir yer için temaslarda bulunduklarını dile getirdi.

Ürün, şöyle devam etti: “Muhtarlar camiası olarak konuklarımızı ağırlayacağımız, temsil görevimizi yerine getirebileceğimiz, bir araya gelerek sorunlarımızı ele alacağımız, istişarelerde bulunacağımız bir yerimiz yok. Gerek Valilik gerekse de Yerel Yönetimler olsun, bize lokal yapabileceğimiz bir yer vermeleri için gerekli temaslarda bulunduk ama şu ana kadar gereken adım atılmadı. Bu nedenle de medyamızdan destek istiyoruz. Devletimiz bize bir yer versin, orayı yönetecek kişileri de bizlerden değil de Yerel Yönetimler ayarlasın, biz de o kurallara uyalım. Belediyeler Kanunu 9. Maddesine göre; Belediyeler muhtarlara yardım ederler. Biz de bu doğrultuda arzuladığımız yardımı almak istiyoruz.”
 ‘İlk adım muhtarlık’
ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek; 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutladı. Muhtarlık makamının demokrasilerde çok önemli olduğunu, sorunların tespiti ve yetkili makamlara ulaştırılması ve çözümünde ilk adım olduğunu belirten Esendemir, vatandaşla-devlet arasında köprü konumunda bulunan muhtarlarımızın taleplerinin yetkililere iletilmesi konusunda medya olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade etti.


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER