“ÖLENLERİN SAYISININ AZ GÖSTERİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ"

“ÖLENLERİN SAYISININ AZ GÖSTERİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ"

Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinde konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Hastanelerden gelen ölüm raporlarda vefat nedeni ‘Bulaşıcı Hastalık’ yazdığı için cenazeleri Kovid-19’dan ölmüş gibi gömüyoruz. Böyle olunca da Kovid-19’dan ölenlerin sayısının az gösterildiğini düşünüyoruz.” dedi.

Adana Tabip Odası seçimleri sonucu göreve yeni gelen Başkan Uzm. Dr. Selahattin Menteş, Genel Sekreter Dr. Ahmet Suntur, Sayman Dr. Figen Demir Kardeş, Veznedar Dr. Sedat Gül, Yönetim Kurulu üyeleri Dr. Nalan Kükürt, Dr. Figen Doğan Güneş birlikte Başkan Zeydan Karalar’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Kovid-19 pandemisi hakkında bilgi veren Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “Üzülerek söyleyebilirim ki Kovid-19 pandemisi Adanamızda en kötü dönemini yaşıyor. Neredeyse her ailede virüslü kişi var. Hastanelerde kovidli hastalar için ayrılan yerlerin tamamı dolu durumda. Halen yeni vakalar geliyor. Hastaları yatıracak yer bulamıyoruz. Yoğun bakımlarımız dolu. Evlerinde karantinada olan insanlar var. Pandemi iyi yönetilemiyor. Acillerde görev yapan doktor arkadaşlarımız, göğüs, enfeksiyon ve anestezi uzmanları çok yıprandı, acil doktorlarımız bir çıkmaz içindeler. Tüm hekim ve sağlık çalışanları tükenmişlik içerisindeler. Söylenecek her iyi söze ve desteğe ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz.” dedi.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR”
Ziyarette; en büyük teşekkürü, takdiri hekim ve sağlık çalışanlarının hak ettiğini söyleyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, konuşmasında “Zorlu geçen pandemi sürecinde en zor durumda olan sizlersiniz. Çünkü tehlike ile direk karşı karşıyasınız. Çalışma saatini bir kenara bırakmış, insanların iyileşmesi için çaba harcıyorsunuz. Eşinizden çocuklarınızdan faragat ediyorsunuz. Bu anlamda takdire şayan kesim sizsiniz. Bizim sizlere sonsuz teşekkür etmemiz gerekiyor. Bizler her zaman sizlerin hizmetinde ve yanınızda olmaya devam edeceğiz. Türkiye’deki yoğun vakaya rağmen ölüm sayısı çok artmıyorsa bu bizim hekim ve sağlık çalışanlarımızın sayesinde olmaktadır.” diye konuştu.

“ÖLEN İNSAN SAYISI ÇOK ARTTI”
Son aylarda ölen insan sayısının arttığının altını çizen Başkan Karalar, “Yaşlı nüfus sayımız giderek artmaktadır. Bu paralelde ölüm oranıda artmaktadır. Hastanelerden gelen ölüm raporlarında Kovid-19 yazmadığı için Mezarlıklar Daire Başkanlığı doğal olarak Kovid-19’dan öldü yazamıyor. Raporlarda vefat nedeni ‘Bulaşıcı Hastalık’ yazdığı için cenazeleri Kovid-19’dan ölmüş gibi gömüyoruz. Böyle olunca da Kovid-19’dan ölenlerin sayısının az gösterildiğini düşünüyoruz.” şeklinde konuştu. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER