SEYHAN’A 3 YENİ BAŞKAN YARDIMCISI ATANDI

SEYHAN’A 3 YENİ BAŞKAN YARDIMCISI ATANDI


Seyhan Belediyesi’nde Selçuk Özkök, Avukat Rukiye Çinkılıç ve Ulaş Toros'un Seyhan Belediye Başkan Yardımcılıklarına atandığı açıklandı. Başkan Akif Kemal Akay, yeni atamalar kapsamında emekli subay Ahmet Erkal Şenyurt'u özel kalem müdürlüğü görevine getirdi. 

 ‘ADANA’MIZA NELER YAPABİLİRİZ ?’

Seyhan Belediye Meclisi Belediye Başkanı Akif Kemal Akay başkanlığına Haziran ayının ilk birleşimi gerçekleştirildi.  Oturumda söz alan AK Parti Meclis Üyesi Yalçın Limonu, Seyhan Belediyesi Başkan Yardımcılıklarına atanan Meclis Üyesi Ulaş Toros ile Selçuk Özkök ve Rukiye Çinkılıç’a başarılar dileyerek başladı. Komisyonlarda daha aktif görev almak istediklerini belirten Limoncu, “Dosyalar geldikçe komisyonlar toplanmasın, fakat dosya gelmeden bir araya gelip bu hususlarda Adana’mıza neler yapabiliriz, nasıl katkıda bulunabiliriz? Sadece mecliste değil, üniversitelerden, sivil toplum kuruluşlarından, odalardan  bu konuyla ilgili uzman kişilerden bilgiler alınacak ama biz meclis üyelerin de , bu şehirde yaşayan insanların da söyleyeceği çok konular var. Bu saydığım komisyonlarda aktif görev alması hususunda biz elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Eminim birkaç ay içerisinde bunlar yoluna girecek, sizden de bu konuda çalışma bekliyoruz.” dedi.


“SEYHAN’DA CİDDİ SIKINTILARIMIZ VAR”

 Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Limoncu’ya cevap vererek,  “Düşüncelerinize aynen katılıyorum. Seyhan’da da çok ciddi sıkıntılarımız var. Maddi sıkıntılarımız var. Geçmişten bu yana biriken sorunlarımız var. Zaman açısından yaşanan sorunlarımız var. Çok hızlı değişen dünyamızda bunları bir an önce yapma mecburiyetimiz var. Dolayısıyla her aklın, her çabanın bir arada olma mecburiyeti var. Önümüzdeki dönem bunları kariyer görüntüsünde değil, ama mutlaka bir şekilde birleştirme mecburiyetimiz var. Eğer bunu başarabilirsek; bu sözcüğü de söylemek istemiyorum, ‘başarabilirsek değil’, başarmalıyız.  Bunu başardığımız zaman zaten en azından bizden sonraki nesillere yüzümüz ak olarak dönmüş olacağız. Çünkü çocuklarımıza torunlarımıza bırakacağımız başka bir mirasımız yok bizim.” diye konuştu. 

“VATANDAŞIN DERDİ SİNEK”

  Seyhan Belediye Meclisinde konuşan MHP’li Şehmus Uçar da sinekle mücadeleyi gündeme getirdi. Uçar, şöyle devam etti:  “Vatandaşın en büyük derdi sinek. Yeterine sinekle mücadele verilmediğinden veya zamanında yapılmadığından dolayı şuanda vatandaşlar evinde uyuyamıyor. Şimdi bahanelere sığınmak kolay. Çıkarsanız binbir bahane üretebilirsiniz, önemli olan bahanelere sığınmadan talip olduğunuz makam, mevkie hangi şartlarda bilerek aday olduğunuz yerleri gücünüzün yettiği şekliyle bir şekilde hizmet getirmeniz lazım. Seçimlerden çıkalı yaklaşık 70 gün oluyor. 70 günde Adana’da sinekle mücadelede ciddi bir şekilde mücadele başlatılabilirdi. Ama geç kalındığından dolayı maalesef bugün denizlerde yazlıklarında olanlar ve özellikle güney kesimlerde yaşayan insanlarımız gelirlerinin kıt olduğundan dolayı çocuklarıyla evinde uyuyamıyorlar. Bu konuda gerekirse bu konuda ilçe belediyeleri büyükşehire destek versin vatandaşımız daha rahat bir yaz geçirmesi lazımdır.”

“ÇÖPLER ZAMANINDA TOPLANMIYOR’

Çöpler zamanında toplanmadığından dolayı sağlığa elverişsiz şartlar oluşmaya başladığını ileri süren Uçar, “Eminim sayın başkan bu konuda gerekli desteği verecektir. Tekir yaylasında yazın 150-200 bin arası insan yaşamaktadır. İnsanlar gidip bir şekilde yazı orada geçiriyor ve tatil yapıyor. Aynı zamanda Kızıldağ Yaylası. Ben hafta sonu oradaydım, emin olun Kızıldağ Yaylasında insan boyuna varan çöpler birikmişti. Bu bir insanlık utanç abidesi olması lazım. Böyle bir çağda çöplerin orada birikmesi hiç de
  hoş değil” dedi.

CHP’li Mustafa Fidan Vursavaş, Büyükşehir Belediyesinde meclis üyesi olması hasebiyle sinek konusuna açıklık getirmek istediğini söyledi. Vursavuş, “Zeydan Başkanımız geçen toplantıda Şubat ve Mart toplantılarında larvalarla ilgili yapılması gereken ıslah çalışmasının yapılmamasından dolayı bu sineklerin uçar hale geldiğini, yani kanatlanır hale gelerek yuvalarından uçtuğu için bir sıkıntı olduğunu ifade ettiler. Aynen şunu da söylediler. Eğer önümüzdeki dönem sinekle ilgili ciddi bir sorun varsa onun sorumlusu biziz. Biz bir şeyin arkasına sığınmıyoruz, ama sizde biliyorsunuz uçar hale bir şeyi kontrol etmek daha zor, haksızlık etmeyelim başkanımıza, elimizden geleni yapıyoruz imkanlarımız neticesinde. Bu konunun açıklığa kavuşması lazım. Arkasına sığındığımız bir şey yok ama geç kalınmışlık var. Buna rağmen elimizden ne geliyorsa yapılıyor dendi” dedi.
  Akay, Seyhan Belediyesine ait sinekle mücadele araçlarının tamamının Büyükşehir Belediyesi’ne verildiğini söyledi. Akay, Akçatekir ve Pozantı ile ilgili Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın gündeme getirmesiyle hemen bir çöp toplama aracının Pozantı Belediyesi’ne yollandığını ifade etti. İyi Parti Meclis Üyesi Sultan Zeynep Erciyes, bugün bu toplantıda çok önemli konulara değinildiğini, atıkların için de Başkanın projeleri olduğunu, çevre mühendislerinden bu konuda neler yapılabileceğine dair bu konuda tekliflerin ve önerilerin görüşülebileceğini ifade etti. Erciyes, atıkların geri dönüşümünün daha da önemsenmesi gerektiğini vurguladı.  

Seyhan Belediyesindeki atamalar ise şöyle açıklandı:

657 Sayılı Devlet Memuru Kanununun 93 sayılı maddesi gereğince Avukat Rukiye Çinkılıç ve Selçuk Özkök Belediye Başkan Yardımcılığına, Kırsal Hizmetler Müdürü Manolya Gümüşalp, Strateji Geliştirme kadrosuna, Makine İkmal Müdürü Ayşe Aksay Park ve Bahçeler Müdürlüğü kadrosuna, Destek Hizmetler Müdürü Mehmet Ali Ünsal, Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğüne, İnsan Kaynakları Eğitim Müdürü Selahattin Şaş Temizlik İşleri Müdürlük kadrosuna ve Ahmet Erkal Şenyurt da Özel Kalem Müdürlüğüne atandı.

  Meclis Katip Üyeleri Yusuf Bünyamin Ateş ve Gülcan Bingöl’ün işlerinin yoğunluğu nedeniyle görevlerinden istifa etmek istediklerini belirten dilekçeleri okundu. Başkan Akay bu istifaları oylamaya sundu ve oy birliği ile istifaları kabul edildi. Yerlerine ise Sultan Zeynep Erciye ile Leyla Karataş meclis tarafından seçildi. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER