SEYHANLI GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRECEK

SEYHANLI GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRECEK

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, ‘Belediyelerin yol haritası’ olarak tanımlanan '2020-2024 Stratejik Planı'nın hazırlıklarına başladı.


 KENT PAYDAŞLARI İLE BİR ARAYA GELECEK
Seyhan Belediyesi stratejik plan hazırlama ekibi, “Kurumsal, halkçı, katılımcı ve etkili” hizmet sunumunun çıtasını yükseltip, insanların yaşam kalitesini artırmak amacıyla “kısa, orta ve uzun vadeli” hedefleri içeren “Stratejik Plan” için muhtarlar, akademisyenler, demokratik kitle ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve kent paydaşları bir araya gelecek.  793 bin 480 nüfusa sahip merkez Seyhan İlçesi’nin geleceğini burada yaşayan insanlara danışılarak şekillendirileceği stratejik plan Eylül ayına kadar tamamlanarak Belediye Meclisine sunulacak.

PLAN İÇİN SEYHANLI’YA DANIŞILACAK

Seyhan Belediyesi’nin 5 yıllık hedeflerini kapsayacak stratejik plan sürecine ilişkin değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Seyhan Adana’nın kalbinin attığı yerdir.  Bu nedenle Seyhan'ın geleceği aynı zamanda Adana'nın geleceğidir. Bölgenin kendine özgü dinamikleri ile ulusal ve  uluslararası bakış açılarını harmanlayan uzun vadeli planları gerçekleştirerek Seyhan'ı geliştirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

“KENTİN GELECEĞİNE YÖN VERMELİYİZ”

Planlamanın ilçenin geleceği için önemine değinen Başkan Akay, şöyle devam etti: “Yöneticilerin görevi sadece gündelik hizmetleri sunmak değil, kentin değişimine katkı sunarak, kentin geleceğine yön vermektir. Bu inanç ve kararlılık ışığında şeffaflık, katılımcılık, etkin kaynak yönetimi ve değer yaratma ilkeleri bizim için en önde gelmektedir. Halkın ihyaçlarını ve modern yerel yönetim uygulamalarını esas alan stratejik planımız meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, akademik camia, sendikalar, muhtarlar, belediye personelimizin ve halkımızın çok kıymetli görüşleriyle hazırlanacaktır. Şimdiden İlçemizin geleceğinin planlanması sürecine katkı sunacak herkese sonsuz teşekkürler sunuyorum.”


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER