‘Şiddetin aşısı örgütlü mücadeledir’

‘Şiddetin aşısı örgütlü mücadeledir’

Memur-Sen Adana Kadınlar Komisyonu Başkanı Ayşe Tetik "Şiddet virüsünün aşısı örgütlü mücadeledir." dedi. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Ayşe Tetik, şiddetin dil, din, ırk, sınıf, etnisite, mezhep, cinsiyet ayırt etmediğini ifade etti. Tetik şiddetten en çok çocukların, yaşlıların ve kadınların etkilendiğini söyledi.

Kadına şiddete karşı politikaların geliştirilmesinde ve uygulanmasında emek örgütlerinin önemine dikkat çeken Ayşe Tetik, “Çalışma hayatının her aşamasında karşılaşılan kadına karşı yıldırma ve tacizler bir bütün olarak mobbing bağlamında işyerinde şiddet olarak görülmeli. Bu bağlamda 5. Dönem Toplu Sözleşme tekliflerimizin önemi gün geçtikçe artmakta. İş yerlerinde kreşlerin açılması, doğum izinlerinin artırılması ve kadın kamu görevlilerine yönelik mobbinge artırımlı ceza uygulanması taleplerimizin takipçisi olacağız. Bu süreçte Kovid-19 tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim veren başörtülü kadın kamu görevlilerine yönelik nefret söylemleri ve ayırımcılığına da tanıklık ettik.  Sendikal misyonumuzun gereği olarak,  bu menfur hadiseyi Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumuna taşıdık ve nihayetinde yetkili merci olayda ayırımcılık yasağının ihlal edildiğine hükmetti." diye konuştu. 
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER