TÜED’de ‘promosyon’ pazarlığı

TÜED’de ‘promosyon’ pazarlığı

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adana Şube Başkanı İyiyürek, emeklilere 3 yılda bir ödenen promosyon miktarının bugün geçim sıkıntısı nedeniyle değer kaybettiğini söyledi. Bunun önüne geçebilmek amacıyla emeklilere ödenen promosyon miktarının yaşanan sürecin gerçeklerine uygun bir hale getirilmesi gerektiğini dile getiren İyiyürek, TÜED Genel Merkezleri’nin bu konuda hükümet nezdindeki faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade etti.

TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün’ün 12 milyonu bulan emeklilere maaşlarının yattığı bankadan almak koşuluyla promosyon ödemesi çalışmalarını başlattığını hatırlatan İyiyürek, “Girişimler sonucunda özel bankalardan 3 yılda bir 300 liralık bir promosyon anlaşması imzalanmıştı. Ancak, bu yeterli değildi. Bizim amacımız kamu bankalarının da buna ön ayak olmalarını ve hatta bu rakamın üzerine çıkmasını sağlamaktı. Ancak, kamu bankalarının promosyon önerisi 3 yıllık 27 liradır ki, bu bizlerde şimdiden hayal kırıklığı yaratmıştır. Promosyon süreleri dolmak üzere. Şimdi yeni bir süreç başlıyor. Özel bankalarla yapılan görüşmelerde bir tecrübe kazanıldı, bunu kamu bankalarına da yansıtmak istiyoruz. Biz dernek olarak masada olmaya hazırız. Şimdi de promosyon rakamlarının çağın ve yaşam koşullarına uygun hale getirilmesini ve kimsenin gururunun rencide edilmesini istemiyoruz.” dedi. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER