‘KARANLIKTA ADALET KOŞUSU’

 ‘KARANLIKTA ADALET KOŞUSU’

Hukukçu olan görme engelli Ekin’in yaşam mücadelesini anlatan kitap yayınlandı...

Adana Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Komiser ve Başkomiser olarak görev yaptıktan sonra emekliye ayrılan İlhan Imıl’ın ikinci kitabı “Karanlıkta Adalet Koşusu” adlı kitabı yayınlandı. “Sevdamı Giydirdim Ben Bir Güzele”  adlı ilk şiir kitabının 2015 yılında okuyucu ile buluşturan 72 yaşındaki İlhan Imıl’ın “Karanlıkta Adalet Koşusu”  piyasaya çıktı. 

Görme engellinin öyküsü anlatılıyor

“Karanlıkta Adalet Koşusu” adlı kitabı hakkında açıklamalarda bulunan Emekli Polis İlhan Imıl, “Aydınlıkların yok edilmeye çalışıldığı, karanlıkların egemenliğine mahkûm edilmek istenen bir ülkede dört çocuklu, çiftçi bir ailenin son bireyi olarak, dünyaya gelen Ekin’in öyküsünü anlatıyor. Eser, doğuştan görme engelli olmasına rağmen aile fertlerinin fedakârlıkları ve destekleri sayesinde küçücük yüreği ve cesareti ile önündeki bütün engelleri aşarak bir hukukçu olan Ekin’in örnek hayat mücadelesinden kesitler sunuyor. ‘Karanlıkta Adalet Koşusu’ gerçek anlamda özgürlük ve demokrasi hayranı; Yurtta Sulh Cihanda Sulh ilkesi doğrultusunda insanca ve kardeşçe yaşamanın sırlarını ve sınırlarını açıklıyor. Aynı zamanda hukukçuların yanlışlıklarını ve hatalarını işaret ederek ders niteliği taşımaktadır.” dedi. 

Kitabın, “Dürüstlüklerinden, yüreklerindeki sevgiden başka sermayeleri olmayan Defne ve Erkin'in oğulları Ekin'i yetiştirmek adına yapmış oldukları çalışmaları, korkuları, stresli, sıkıntılı ve fırtınalı günlerini de” konu aldığını ifade eden Imıl, şöyle devam etti: “Eser, toplum içerisinde engellilere karşı bakış açısını tamamen ortadan kaldırmaya yönelik öğüt verici; gerçek anlamda engellerin insanların kafasında, yüreğinde, ellerinde ve ayaklarında olduğunu kabul etmelerini sağlamada inandırıcı; fırsat eşitliği sağlandığı takdirde yaşamın her alanında rekabete açık ortamlarda bulunacak kadar özgüvenli birisinin yaratılması bakımından anlamlarla yüklü bir çalışma olarak karşınıza çıkmaktadır.”
 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER