AK PARTİ'DE ‘AHDE VEFA’ YÖNETİMİ

AK PARTİ'DE  ‘AHDE VEFA’  YÖNETİMİ

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, 50 kişilik yönetim kurulunu tanıttı. Sinerjisi yüksek bir yönetim olacaklarını belirten Ay, “Listemiz kapsayıcı bir listedir. Bugüne kadar en katılımcı ve eşitlikçi liste oldu.” dedi. 

‘TARAFSIZLIK VE ŞEFFAFLIK İÇİNDE’

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, yeni il yönetim kurulu üyeleri ile basın toplantısı düzenledi. Yönetimde bulunan hiçbir isme Adana'nın yabancı olmadığını ifade eden Ay, "Çünkü ortak akıl, istişare ve aklıselim ile hazırladığımız yönetim kurulu listemizdeki her kardeşimiz Adana’ya muhakkak olumlu anlamda temas etmiş ve Türkiye’nin gözbebeği olan kentimizin meseleleri ile yakından ilgilenmiştir. Şunu belirtmek isterim ki; tam bir tarafsızlık ve şeffaflık içinde yürüttüğümüz yönetim kurulu oluşturma sürecinde yazabileceğimiz sayının 10 katından daha fazlası; yaklaşık 600 başvuruyla AK Parti’ye ve kutlu davamıza teveccüh gösteren tüm hemşehrilerime şükranlarımı sunmayı bir borç biliyorum.  Bu durumu Adana’da yükselen AK Parti ivmesinin, oluşan heyecanın ve aksiyona dönüşecek yeni bir başarı hikayesinin habercisi olarak kabul ediyorum." diye konuştu. 
 
‘SİNERJİSİ YÜKSEK YÖNETİM’

Yeni yönetim kurulu listesinin bir “ahde vefa” listesi olduğunun altını çizen Ay, şöyle devam etti: "Bu listede partimizde kuruculuk yapmış 4, belediye ve ilçe başkanlığı yapmış 5 isim göze çarpıyor. Ayrıca kadın kolları başkanlığı yapmış iki kişi mevcut. Bu yönüyle listemiz kapsayıcı bir listedir. Yine aynı şekilde bugüne kadar en katılımcı ve eşitlikçi liste de oldu diyebiliriz.  Yönetimdeki 15 kadın, listemizin yüzde 30’una denk geliyor bir o kadar da genç kardeşimiz var. Bu yönüyle de kadınlarımızın yetenekleri ile gençlerimizin dinamizminin birleşmesiyle sinerjisi yüksek bir yönetim olacağız. Merkeze aldığımız diğer kriterlerde liyakat ve başarıdır. Yine listemizde siyasete yeni giren 9 kardeşimiz var, bu da listemizin yüzde 20’si olarak kendine yer buluyor. Yani bir ayağımız tecrübeye sabit, diğer ayağımız ise yeniliğe açık ve geleceğe dönüktür.” 

‘YENİ BİR ÇALIŞMA MODELİ ORTAYA KOYACAĞIZ’

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, basın toplantısında; son seçimlerde Adana’da en yüksek oyu alan Güveloğlu Mahallesi’nin mahalle başkanını da il yönetim kuruluna dahil ederek, “Sezar’ın hakkı Sezar’a” dediklerini kaydetti. Böylece bundan sonraki dönem için ilk kriterlerini “çalışmak ve başarı kazanmak” olarak belirlediklerini dile getiren Ay, “Yine listemizde siyasete yeni giren 9 kardeşimiz var, bu da listemizin yüzde 20’si olarak kendine yer buluyor. Yani bir ayağımız tecrübeye sabit, diğer ayağımız ise yeniliğe açık ve geleceğe dönüktür. Önem verdiğimiz bir diğer alan ise siyaset kurumunun en yakın arkadaşı sivil toplum camiamız ve hemşehri derneklerimiz oldu. Bu mecradan da 6 arkadaşımızı il yönetimimizde kendine yer buldu."

‘Sorun değil; çözüm odaklı yönetim’

 Yönetim kurulunun “genç ve dinamik” yapısıyla, “çoğulcu demokrasinin” etkin bir yansıması olacağına işaret eden Ay, şunları kaydetti: "İnşallah her günü bir önceki günden daha iyi planlayarak yeni bir çalışma modeli ortaya koyacağız.  Yönetim kurulumuz, Adana’nın bütün ilçelerinin, tüm etnik zenginliklerinin, sosyolojik tabanının ve her rengin, sesin temsil gücünün bulunduğu bir siyaset mekanizması olacaktır.  Yönetim kurulumuz, konuşandan çok dinleyen, sorun değil çözüm odaklı, iletişim gücü yüksek yeni bir vizyon ortaya koyacaktır. Buradan şunu açıkça ifade ediyorum; bu liste Seyhan’ın, Ceyhan’ın, Aladağ’ın, Karaisalı’nın, Feke’nin, İmamoğlu’nun, Pozantı’nın listesidir. Bu liste; Çukurova’nın, Sarıçam’ın, Yüreğir’in, Kozan’ın, Tufanbeyli’nin, Saimbeyli’nin, Yumurtalık’ın, Karataş’ın listesidir. Bu yönetim kurulu, turuncu güneşi ile Türkiye’nin kalbini ısıtan Adana’nın inşallah yüz akı olacaktır. Duamız ve gayretimiz odur ki; Adana, gücünü AK Parti’nin sağlam kurumsalığından güçlü bir siyasi vizyonla yeni bir sayfa açacaktır. Sanayisiyle, tarımıyla, ticari hacmi ve bir üniversiteler kenti olma özelliğiyle Adana kendine geniş bir hareket alanı bulacaktır. Bugünden sonra Adanalı hemşehrilerimizin kapısı; vefayı ilke, asli kriteri başarı olarak gören teşkilat üyelerimizce muhakkak en az bir kere çalınacaktır." Ay, bundan sonraki süreçte Adana'yı, AK Parti’nin sarsılmaz bir kalesi yapmak için teşkilatlarla birlikte var güçleriyle çalışacaklarını sözlerine ekledi.

‘Şimdi hizmet zamanı’

Mehmet Ay, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin yerel seçimlerin üzerinden 9 ay geçmesine rağmen hizmet üretilmemesini sorması üzerine, "Artık seçimler geride kaldı şimdi hizmet zamanı. Biz Adana'ya hizmet için gövdemizi de elimizi de taşın altına koyarız. Bu nedenle de partisi fark etmez her belediyeye hizmet konusunda eşit mesafedeyiz." dedi.

 AK Parti yeni il yönetimi şu isimlerden oluştu:

Mehmet Ay, Abdurrahman Yeşiltaş, Adem Sağlam, Ahmet Eren, Ali Cengiz Taşcı, Aslı Çelik, Ayhan Alagöz, Ayşe Temel, Aytekin Uçar, Basri Çetinkaya, Bora Tomas, Cevriye Güney, Davut Şimşek, Dinçer Dinç, Duygu Yüksel, Emine Karaköse, Esmehan Işık, Fahri Keleş, Faruk Aytek, Fatih Balıkçı, Gamze Diker, Gizem Sarıbıyık, Gülçe Gül, Hasan Bolat, Hayriye Karaca, Hazal Dizman, İbrahim Gökçedağ, İbrahim Kodak, İsa Bozkurt, Kasım Pamuk, Kenan Özbey, Kürşat Akpınar, Mehmet Akif Çörten, Melih Çiçek, Melike Yıldırım, Merve Aydın, Muhittin Çolak, Mustafa Özkan, Nail Göçer, Orhan Yavuz, Özge Ulaş, Salih Sarı, Samime Özkaya, Şahin Cerit, Şerif Güler, Şevket Uludağ, Talat Özyürek, Turgut Erişmen, Türker Kaya, Zeki Çeliker.

 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER