BULUT: GENÇLER İŞ BEKLİYOR

BULUT: GENÇLER İŞ BEKLİYOR

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 20 ay önce yapılan sınavın akıbetini sordu. CİMER’e başvuru yapan Bulut, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 18 Eylül 2017 tarihinde 80 İş Müfettiş Yardımcısı alımı için ilana çıkmış, 2 Aralık 2017 tarihinde yazılı sınavı gerçekleştirilmiş ve 11-20 Nisan 2018 tarihleri arasında 86 adayın katılımıyla sözlü sınavı yapılmıştır. Söz konusu Müfettiş Yardımcılığı mülakat sonucu aradan geçen 20 aya rağmen henüz açıklanmamıştır. Sonuçlar neden açıklanmamıştır? Ne zaman açıklanacaktır? sorularını yöneltti.

‘Süreç devam ediyor’

CİMER üzerinden Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı tarafından verilen yanıtta, “Bahse konu 2 Aralık 2017 tarihinde yazılısı, 11.04.2018 – 20.04.2018 tarihleri arasında sözlüsü yapılan İş Müfettişi Yardımcılığı Giriş Sınavı sonuçları ile ilgili olarak sınav sonuçlarının açıklanma süreci halen devam etmektedir. Sınav sonuçlarının açıklanması ile ilgili süreç sona erdiğinde, sonuçlar Bakanlığımız ve Başkanlığımız web sitesinden duyurulacaktır” denildi.

‘Bu kadar zor mu?’

Yanıtı değerlendiren CHP’li Bulut, genç işsizliğinin arttığı, her 3 gençten 1’inin işsiz olduğu, gençlerin gelecekten umudunu kestiğini savunan “Devletin bir kurumu sınav yapıyor. Bu sınavın sonuçları 20 aydır açıklanmıyor. 86 kişinin katıldığı mülakatta altı üstü 80 kişi alınacak. Mülakat yılan hikayesine döndü. Bir sınav sonucunu açıklamak bu kadar zor mı? Bu kadar sürede mülakat sonuçlarının açıklanmamasının gerekçesi açıklanmalıdır.” dedi.
 
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER