YENGEÇ - Ata Ivak

3 Mayıs 2019 Cuma 12:11

Sanatı seven, insanları seven, duygusal, naif, biraz kırılgan ve düşünceli  insanların burcudur. Kendimden biliyorum. Bu konuda çok fazla konuşulup yorum yapıldığı için bu hafta sizlere biraz onu anlatmak istedim. İşim gereği belki biraz fazla duygusalım ancak yaptığım işi ticaret gibi gören insanları gerçekten hiç anlayamadım bugüne kadar. Aradan zaman geçmesine rağmen karşılaştığım insanlarda bu durumu halen yaşıyorum.  Bu da beni ister istemez etkiliyor. Elbette hayat tecrübem, yaşadıklarım, zaman,  herşey illaki beni büyüttü ve olgunlaştırdı. Ancak ne kadar tecrübelide olsanız , ne kadar olgun da davransanız bazı konularda insan olarak hakikaten haksızlığa uğruyorsunuz. Evet maalesef bu bir gerçek .Siz gayet olumlu gayet sanat yanlısı bir insan olarak işinizi yaparken karşınızdaki insanlar  herşeye bambaşka gözlerle bakıp ticarete dökebiliyorlar meseleyi. Hepimiz farklı yetiştik, farklı değer yargılarımız var hayatta ve kimseyi de bu saatten sonra değiştireceğime inanmıyorum. Sadece biraz daha olgun biraz daha bilinçli olalım ve karşımızdaki insanları biraz daha anlamaya çalışalım.

Dans, resim müzik bunlar insanların hayatında olmazsa olmaz artık günümüzde… Ancak bazıları maalesef halen çamaşır makinesi satın almış gibi yada ev eşyası bakar gibi bakıyorlar böyle alanlara… Bu da beni ve benim gibi düşünen bu işe yıllarını vermiş insanları inanılmaz üzüyor. Takdir edersinizki sanat insanların ruhuna dokunan , insanlar gibi yaşayan nefes alan bir alan. Somut olduğu kadar da soyut bir varlık. Bu yüzden elle tutulup kullanılabilen eşyaların da üzerinde bir değeri ve kıymeti var. Sanat da bazı anlara gerçekten paha biçilemez. Zaman kadar kıymetli ve ulaşılmaz anlar yaşatıyorlar insanlara.  Bizler gibi sanatçı ruhlara sahip burçlar için sanat su gibi hava gibi güneş gibidir. Özellikle yengeçler beni çok iyi anlayacaklar bugün biliyorum.

Yengeç aslında kendisinden beklenmeyecek kadar liderlik özelliklerini de kendinde taşır. Duygusal yanı insanların beşeri ihtyaçlarına karşı da duyarlı olabilmesini sağladığı için özellikle yönetim seviyelerinde başarılıdır. Çalışma ortamının güvenli, uyumlu ve huzurlu olması için Yengeç elinden geleni yapar. Sadece kendi gözüyle değil diğer insanların gözüyle de meselelere baktığı için hem kendine hem çevresine inanılmaz faydalıdır. Adeta sizi sarıp sarmalar. Sadakat ve sorumluluk duygusu her başladığı işin sonunu getirmesine ve başarı elde etmesine yardım eder.

Özellikle anılara, hatıralara çok fazla önem verirler. Çoğu insan düz mantıkla karşılarında dururken yengeç her anlamıyla meseleyi ele alır. Zaten ne gelirse başına bu detaycılığı ve duyarlılığı  yüzünden geldiğini düşünüyorum. Her zaman karşısındaki insanı kendinden çok düşünür. Hayal kırıklıklarıda bu yüzden devamlı insanlar üzerinedir. Bu kadar iyi niyet ve naifliği kendinde barındırdığı için anlaşılmak ister. Onları kırmayın ve elinizden geldiğinde anlamaya çalışın.

Özellikle buradan sanatla uğraşan sanatı bir yaşam biçimi gibi dünyasına alan tüm Yengeçlere selam gönderiyorum. Sizler çok özel ve kıymetlisiniz. Bunu hiçbir zaman unutmayın.

Dansla ve sevgiyle kalın. Haftaya görüşmek üzere.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI