BRAVO BAŞKANLARIM  - H. SAYIM ÖZSELİMOĞLU

1 Eylül 2020 Salı

Soner Çetin’i ve Abdullah Özyiğit’i  kutlarım.Her ikisini de yıllar öncesinden tanıdığım iki güzel insan; Koronavirüs çalışmalarında temsil ettikleri vatandaşların korunmasında ki gayretlerinden dolayı başarılı bulundu. Türkiye genelinde bir anket şirketinin yaptığı “korona döneminde ilçe belediye başkanınız başarılı mı ?” sonucunda; Adana Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin 1, Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit 3. Sırada yer aldı.“Önce insan ve önce insan sağlık” ilkesine gösterdikleri titizlikten dolayı, bravo başkanlarım diyoruz.Soner başkanımı 2004-2005 yıllarından tanırım. Adana Barosunda başkan yardımcısıydı. Çalışmakta olduğum bankanın topluca baro hesaplarını ve kredi kartlarını teslim ettiğimde tanışmıştık. Beyefendi, kibar bir insandı. Bunu sadece ben hissetmedim. Baroya bağlı avukatlar onun insani yönünü anlatıyorlardı. Ve o arkadaş grubu Çetin’i destekleyerek, Çukurova ilçesinin başkanı yaptılar. Soner Çetin’de onları mahcup etmedi. İki dönemdir başarı ile Çukurova’nın başkanlığını yapıyor.

Abdullah Özyiğit ile birlikte 2010 yılında Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği Başkanlığı’nı yaparken tanıştık. Özyiğit “çalışkan, güvenilir” biriydi. Bana tane tane kooperatifçiliği anlattı. Kendisiyle Mersin Karadenizliler derneğinde yönetim kurulunda yollarımız kesişti. Birlikte koşturduk, sergi açtık, Niyazi Koyuncu’yu ağırladık. Karadenizliler hemşerileri onun için “iyi yönetici, iyi bürokrat” diyorlardı. 2019 yılında Yenişehir Belediye Başkanı seçildi. Eczacı olan Özyiğit, korona virüsüne karşı “ pandemi ile iyi mücadele ettik, ediyoruz. 25 bine yakın eve hijyen paket ulaştırdık. İlçede birçok yere uyarı tabelası ve dezenfekten koyduk” dedi.Bölgemizde vatandaşlarımıza hizmet eden bu iki başkanımızı kutlarız, elbette diğer başkanlarımızda gerekli önlemleri alıyordur, alacaktır. Onlara da pandemi karşısında başarılar diliyorum.

HASTANELER

Birde hastanelerimize göz atalım. Bir vatandaş başından geçeni anlattı. Duyduklarım beni şaşırttı. Hastamı 2 yrı özel hastanede ayrı zamanlarda yatırdım. Yaşlı olan hastamı kurtaramadık, vefat etti. Birkaç gün sonra önce ilk kaldığı hastaneden cep telefonuma bilgi mesajı geldi. SSK bilgilendirme mesajında Özel X hastanesinde isimli sağlık kuruluşundan almış olduğunuz tedavi için kurumumuz 8.787.- TL karşılanmıştır. Daha sonra bir mesaj daha geldi, bu diğeriydi. Özel X hastanesinden almış olduğunuz tedavi için 21.340.-TL karşılanmıştır. Şaşırdım, bilgi için alo 170 aradım. Telefonun ucundaki kişi hastanın kendisi arayabilir, siz onun adına arayamazsınız; dedi. Annem vefat etmiş nasıl arasın dedim, bu işlemi yapamayız dedi. Kanunlar böyle, sağlıklı günler dilerim diyerek, telefonu kapattık. Aklıma faturayı kesen kurumların doktoru geldi, aradım. Doktorun dediğine göre korona virüs nedeniyle acil serviste yatan hastalara fiyatın 2 katı fatura kesilebiliyor muş. Bunu da yeni öğrendim… Sizlerde bilin istedim. “Ah ülkem ah” dedim… 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI