İYİ TARIM-1 - H. SAYIM ÖZSELİMOĞLU

12 Aralık 2019 Perşembe

H.Sayım Özselimoğlu

Canlıları öldüren her şey zehirlidir! 
Bugün çok detaylarını bilmediğim ancak araştırarak ulaştığım GDO’lu ürünlerin ekonomimize verdiği zararı yazacağım. Bunca dövize, satışa ihtiyacımız varken, neden sebzeler, meyveler geri geliyor. Neden dışarıdan tahıl, et alarak dövizimizi dışarıya veriyoruz. Bu ekonomimizi, piyasamızı, aklı başında olan her insanı üzüyor.
Dış açık veriyoruz.

İnsanın çok para kazama hırsı, bazen vahşi bir hayvan haline gelmesine neden olabiliyor. Aç gözlülük sağlığımızla oynanmasına kadar gidebiliyor. Bunu tam aksi çok iyi insanlarda var. İnsanlık için çalışan akıllı,  egolarını tatmin eden, eli öpülesi insanlar…
Canlıları öldüren her şey zehirlidir, bunun adına ilaç diyerek GDO (genetiği değiştirilmiş organizma)  zararlı iken, bu piyasaya sürülüyorsa, bunun adına insanlık suçu denir. Bu duruma seyirci kalmakta o sucu onaylamaktır. Tabi bunu tüm üreticiler için demiyoruz. Çok sağlıklı organik ürünler yetiştiren çiftçilerimiz de var, ilacı dozunda kullanan çiftçilerimizde var.

Gıda yönünden iyi tarımla kendine yeten bir ülkelerden biriydik. Yanlış tarım politikaları yönlendirilerek, yardım adı altında başlayan ve ithal tarım pazarına yönlendirilen Türkiye’nin yanlışı ilk kaleme alan “Tarhana Osman” lakaplı Osman Nuri Koçtürk süt tozunun bizim insanımıza yaramadığını söyleyen ilk bilim insanımızdı. 1970 yıllarda süt tozu yerine tarhana çorbasını önerdiği için adı “tarhana Osman” olarak kaldı.
Bugün Dünya’nın en güçlü ilaç firmasını da elinde tutan ABD’li tarım ilaçları firması barışçıl bir hava içinde genleri ile oynanmış ürünleri Dünya piyasasına sunuyor. Hem sağlıklı, iyi, ucuz maliyetli ürünler olduğunu söyleyerek. Bilinçsiz toplumları bu çok zeki insanlar sömürmenin yolunun gıda ile olacağını biliyor. Artık silaha gerek yok. Yokluk, hastalık, açlık, cehalet birçok ülke gibi bizi de o genetiği ile oynanmış, ucuz ürünleri almaya yönlendiriyor. Burada ki en dikkat edilmesi gereken nokta ucuz oluşu aldatmacasıdır. İlaçlar ile şişiriliyorlar, çok ürün alıyorlar. Ve aynı tarlayı 2 kere ekip biçme olanağı sağlıyor, çünkü ilacın dozu fazla. Bunu tabi tüm çiftçilerin yaptığını iddia edemeyiz. (devamı yarın)

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI