PARA KAZANMAK GÜZELDİR - H. SAYIM ÖZSELİMOĞLU

3 Haziran 2019 Pazartesi


       Hayatın her adımında mutluluk çıtamızı yükseltmek için para lazım. Daha iyi yaşamak, daha iyi eğlenmek, daha renkli bir hayat için ise tüm başarıları yakalamış olmak gerekir. Başarıyı yakalamanın tek yolu ise fikirdir. Biz buna düşünme ve istemek diyoruz.
       Hayata başlarken neyi nasıl yapacağınıza karar verirken, önce düşünmek gerekir. Düşünceyi hedefe ulaştırmak için insanda ateşleyici arzu olmalı. Bu ateşleyici arzuyu yerine getirmek için kararlı olmak, yaptığı işi düşüncesiyle zenginleştirip hedefe ulaşmak insanın elindedir. Zirvede olan birçok insan düşünceleriyle bulunduklar yere gelmiştir.  Başarıya ulaşmak için insanın hayatında geçici yenilgilerle ve başarısızlıklarla karşılaşması kaçınılmazdır. 
       Asla vazgeçmeyin. Pazarlamacılık yapıyorsan ürünlerinizi geliştirin. Satış işi yapıyorsanız yöntemlerinizi iyileştirin. Patronsanız işçilere yaklaşımlarınızı, işçiyseniz daha azimli çalışmanın, verimi arttırmanın peşinde olun..
       İnsanın en zayıf tarafı erken vazgeçmesidir. Zihninizden başarısızlık duygusunu silin. Zenginlik geldiğinde yaşam tarzınız değişecektir. Ne istediğini bilen insan yatırımını düşünce gücüyle birleştiren insandır.  Bugün Türkiye’nin ekonomik fotoğrafına bakarsak, küçülme-daralma devam ediyor.  Yönetenlerin çalışma ve istihdam seferberliği başlatmış olmasını gönülden isterdim. Her gün artan işsizliğin önüne almak için kaynak paraya; sermaye olacak paraya ihtiyaç vardır. Programsız veya karşılıksız harcamaların, emeklilere verilen ikramiyenin bütçeye geri dönmesi gerekiyor. Bunun daha sağlıklı yatırımlara dönüşmesi gerekiyor. 
         Bireysel yatırımcıya gelirsek, enflasyonun yüksek seyrettiği her ülkede olduğu gibi bizimde dış ülkelere daha çok ürün satmamız için Türk Lirasını aşağıya çekmemiz gerekiyor. Kısaca dövizin yükselmesi gerekiyor. Altın her zaman olduğu gibi güvenli limandır. Dövizin yükselmesini tutmak için Türk lirası faizlerin enflasyonun üzerinde olması gerekir. Faizlerin biraz daha yükselmesi diyebiliriz. Beklenti bu yönde devam ediyor. 
        İnsan zihni düşünebildiği, arzu ettiği yol haritasını planlayarak ve inanarak yol alırsa başarır. Herkesin kazanması mümkün değildi. Kendinizi yetersiz buluyorsanız bir bilene danışmanız; müşteri danışmanınızı iyi seçmeniz gerekir. Tüm okuyucularımıza iyi Bayramlar dilerim…


Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI