SATIŞ YAP KAZAN! - H. SAYIM ÖZSELİMOĞLU

18 Eylül 2020 Cuma

Dünya’da milyonlarca insan işini kaybetti. Bu oranın ülkelere göre dağılımında, iktidarların ülkeyi iyi yönetip, yönetmemesi belirleyici oldu. Bireysel anlamda ise satış stratejisini iyi belirleyen kişi veya firmalar yol alabildi.
Bugün çalışanların ücretleri Türk Lirası bazında Yabancı para karşısında eridi, eriyor.

Moody’s  Türkiye’deki bankaların 13 tanesinin notunu düşürdü. 5 tane bankanın ödemede zorlukla karşılaşabileceğini ima etti. “Ekonominiz ısındı” dedi. Bunu üzerine BBDK da kredi sürelerini kısalttı. Sıcak paraya olan ihtiyacı gösterdi. Bu faizlerin artmasına hız verecektir. Bunun sonucunda enflasyon yükselebilir. İlk aşamada dolar kuru 7530 TL aştı. Altının onsu 1950 dolara yerleşti, kar satışları ile kıpırdıyor. Borsa bölgemizdeki savaş olumsuzlukları nedeniyle yeni para bulamıyor.  Dün FED Başkanı Powell 2020 yılının pandemi nedeniyle zor geçeceğini bir kez daha söyledi. Toparlanmanın ancak 2021 yılında olabileceğine işaret etti.

Her zaman gündemi takip eden satıcılar kazanmaya yakındır. Bunun ilk yolu sahada sıcak satıştır. Bunun için satışçının kendine güvenmesi, ürünü ve piyasasını iyi tanıması gerekir. Satışçının ilk kuralı iyi tutum içinde olmasıdır. Kendinize inanın, hedeflerinizi belirleyin. Pandemi ortamında evinde oturanlara ulaşın, iyi ilişkiler kurun. İlişkiyi sürdüren kazanacaktır.  İkinci yol bugünün konusu internetten para kazanmaktır. Sanal mağaza açmaktır. Amazon, gittigidiyor., hepsiburada.,yemek blokları., gıda marketleri., çiçeksepeti., v.b.  çok reklam çok söylenti  ile duyurulur olarak bugün iyi iş yapıyorlar. Bu sektörde her yerde olduğu gibi tecrübe ve bilgi birikimi olanlar, iyi hizmetle müşterinin gönlüne girebilir. Bu alanda çalışanlar her geçen gün artıyor.

Burada “daha farklı olmak” ilk tercih edilme sebebidir. Bunu bilgi, tecrübe ve geri dönüşte müşteri memnuniyeti yol alınmasına neden olur. Sanal mağazalarda erkeklere göre bayanların daha başarılı olduğu, daha güvenli alış verişin yapıldığı gözleniyor. Alış verişe başlayanların karşısındakinin bilgisi ile güvenin aynı oranda olduğu istatistiklere yansıyor. Kısa öz konuşun, ders verin, anlatın. Özel işler yapın, ortaklık kurun daha çok kişiye ulaşın. Dijital ortamdan yararlanın. Tasarımınız dikkat çekici olsun.. Her işte başarı inanmaktan geçer, inanan dürüst satıcılara bol kazançlı günler diliyorum…
Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI