KARADENİZ YOLLARINDA-18 - Halil İbrahim Batmaz

12 Aralık 2019 Perşembe

Değerli okuyucular düşünüyorum da, Allah Adana’ya bütün güzellikleri vermiş. Biz kıymetini biliyor muyuz? Mümkün değil. Nerde, hoyratça kullanıyoruz bu kenti…
Jeopolitik olarak bakıyorsunuz; Güneyden doğudan ve Batıdan sarıp sarmalamış Allah Adana’yı. Deniziyle, dağıyla ovasıyla bir tabiat harikası olarak var etmiş. 
Derler ki; Adana’ da yere bastonu çaksan altı ay sonra yeşerir. Gerçektende öylesine bir bolluk ve bereket içindeyiz.
Diğer bölgelerde yılda bir ya da iki mahsul alınır ekinlerden. Bizde ise üç veya dört mahsul alabiliriz. Bu nasıl bir berekettir. 

Sıcağın en güzeli, güneşin en hası bizdedir. Mesela, filmciler için en güzel platodur bizim kentimiz. Futbolcuların kampı için en ideal bölgedir bizim bölgemiz.
Hangi birini sayayım. Allah bizi bir cennette dünyaya getirtmiş. En güzeli nedir biliyor musunuz? Hayatı İstanbulludan, Ankaralıdan çok daha ucuza yaşıyoruz. 
Yaylalarımız var, denizimiz var. Hangi birini sayayım. İnsan sevgimiz var. İnsanımız misafirperverdir. Sevecendir. Bir yabancıyı bağrına basar.
 Derler ya; Bir memur, Adana’ya gelirken de ağlarmış, Adana’dan tayin olduğu zamanda. Onun için ne mutlu bize. Adana’dayız ve Adanalıyız…   
Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI