Finansbank ne yapmaya çalışıyor? - Metro-kulis

5 Mart 2019 Salı

Finansbank ne yapmaya çalışıyor?

Bu soruyu ben değil, müşterileri soruyor..

Bana soruyorlar ben de cevabını bilmediğim için Finansbank yöneticilerine soruyorum.

Gelen onlarca mesajın ortak teması şu: “Kredi kullanmadığım halde kredi tahsis ücreti kesmişler hesabımdan. Ayrıca yıllık 500 TL hesap işletim ücreti kesiyorlar.

Soru kısaca böyle: Neden kesiyorlar?

Cevabını bankanın sorumlularından bekliyorum.

Ve kendilerine kısa bir hatırlatmada bulunmak istiyorum

Vatandaş, Finansbank’ın aldığı masraflardan bıktığı için, aynı platformu kullanan enpara.com’a kaçıyor.

Çünkü hepsi bankanın aldığı haksız ve fazla masraflardan bıkmış durumda.

Millet zaten zar zor geçindiği için kredilere mahkum olmuş durumda. Bi de siz “Vurun abalıya” misali binmeyin sırtlarına.

El insaf artık.


Ee  yuh artık

Siyaset garip bir mecra. Bazen öylesine basit konular büyük bir siyasi malzeme haline dönüşüyor ki şaşmamak elde değil. Tıpkı Adana’nın Yumurtalık ilçesinde yaşanan “Yüzükleri niye bana taktırmadınız baskını” gibi.

Evet yanlış duymadınız, baskın..

İddiaya göre ilçedeki bir cafede iki gencin nişan töreni vardı ve bu gençler yüzüklerini takması için Belediye Başkanı Türkeş Filik’e ricada bulundu. Ancak Filik, söz verdiği gençlerin nişan törenine tam 4 saat geçmesine rağmen gelmedi. Bunun üzerine ne yapacaklarını şaşıran genç çift ve yakınları o sırada salonda gördükleri CHP Yumurtalık Belediye Başkan Adayı Erdinç Altıok’tan yüzükleri takmasını rica ettiler. Altıoak da gençleri kırmayarak yüzükleri taktı.

İşte ondan sonra olan oldu…

Yandı gülüm keten helva…

Olayı öğrenen Başkan Türkeş Filik, törenin yapıldığı cafeye geldiğinde yüzükleri rakibinin taktığını öğrenince zabıtalarını göndererek cafeyi bastırdı.

Vallahi de billahi de böyle oldu.

Son pişmanlık fayda etmemiş

Belediye meclis üyelikleri listesi hazırlanırken, parti tabanının görmezden gelindiğini öne sürerek istifa eden  CHP Adana İl Başkanı Emrah Kozay, uzun süre ortalıktan kaybolmuş ve telefonlarını bile kapatarak kendisine ulaşılmasını engellemişti.

 Uzun süre “Neredesin Firuze” şarkısı söylenirken, daha sonra Kozay, sosyal medya aracılığıyla istifa gerekçesini açıklamıştı.

Genç ve gelecek vadeden Emrah Kozay’ın çıkışı belki alışık olduğumuz genel geçer -siyaset anlayışından farklıydı ve bir duruş sergilemesi anlamında önemliydi.

Ancak aldığımız duyumlara göre Sevgili Emrah Kozay, bu sıralar istifa ettiği için bin pişmanmış ve yakın çevresiyle bu pişmanlığını paylaşıyormuş.

Yine aldığımız duyumlara göre Sevgili Emrah Kozay, bu tavrı nedeniyle babasından küçük bir azar işitmiş.

Afiş kavgası

Son günlerde internet sitelerine yansıyan afiş kavgası haberleri var. Kimilerine göre Büyükşehir Belediye Başkan adaylarından Zeydan Karalar, rakibi Hüseyin Sözlü’nün afişlerini indirtiyor, kimine göre de durum tam tersi.

Aslında yol boyunca gördüğüm ve bir Sözlü, bir Karalar şeklinde sıralanmış afişler, siyasi nezaket açısından hoşuma gidiyordu.

Ancak emin olun vatandaş öyle düşünmüyor.

Ne zaman taksiye ya da otobüse binsem, tüm vatandaşların ağzından aynı kelimeler dökülüyor. Afişlerin yoğunluğunu gören vatandaşlar, “Sanki afişte resimlerini görünce fikrimiz mi değişecek? Bizim kararımız zaten belli. Bizim paramızla siyasi propoganda yapıyorlar. Milyonlar çöpe gidiyor” diyorlar.

Gerçekten böyle düşünüyorlar..

Afiş hadi neyse da benim takıldığım başka bir propoganda biçimi var.

Fark etmişsinizdir

Kaldırımlarda yerlere yapıştırılmış aday resimleri var

Yani üstüne basıp geçiyorsunuz.

Basmak zorunda kalıyorsunuz

Çoğu zaman basmak zorunda kaldığımda kendimi rahatsız hissediyorum. 

Sanki o kişiye ya da adaya saygısızlık ediyormuşum gibi geliyor.

Şimdi ben bunu düşünüyorum da bu reklam türünü akıl eden her kem ya da kimlerse bunu düşünmediler mi?

Biur adayı yüceltmenin yolu, adayın resimlerini milletin ayakları altına sermek midir?

Çiğneyip geçsinler diye mi bunu akıl ettiler, anlamak mümkün değil.

Hadi onları anladım diyelim de, Başkan adaylarının böyle bir propoganda türünü nasıl kabul ettikleri anlamak mümkün değil.

Sivri zekalılığın dik alası..

Anlaşılan, “Padişahım çok yaşa” diyen birileri adayları fena halde kandırmış.


En beğendiğim proje Akay’dan geldi

Ne yalan söyleyeyim, adayların projeleri arasında yer alan, ulaşımın rahatlaması, kentsel dönüşüm, işsizliğin önlenmesi, , marka şehr gibi vaatler zerre kadar ilgimi çekmiyor. Çünkü adama sorarlar, “Bugüne kadar aklınız nerdeydi” diye.

Üstelik bunların yapmanız için önce imar katliamına ve betonlaşmaya maruz kalmış Adana’yı şöyle bir baştan başa yıkıp yeni bir Adana oluşturmanız gerekir.

O da olmayacağını göre….

Sevdiğim ve inandığım proje ise CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay’dan geldi.

Akay diyor ki, “Adana’ya Hollwood tarzı bir plato kurulması lazım”. Bildiğiniz film ve dizilerin çekilebileceği dev bir platodan bahsediyor.

Zaten Adana bir film platosuna dönüşmüş durumda. Ancak Akay, bunu çok daha ciddi ve büyük boyutlara taşımak istiyor ve isteğini projelendiriyor.

Benim hatırladığım şimdiye kadar Adana’da, Beyaz Gelincik, Yeni Gelin, Dila Hanım, Hanımın Çiftliği ve halen izlenme rekorları kıran Bir Zamanlar Çukurova gibi çok ses getiren diziler çekildi.

Ciddi bir film platosuyla bu sektör aracılığıyla Adana’nın sosyal-kültürel ve ekonomik anlamda büyük kazanımları olacağı açıktır.

Sevgili Akay’ı tebrik ediyorum.

Bu arada laf açılmışken beğendiğim sloganları da paylaşayım sizlerle. Bence çok yaratıcı, akılda kalıcı ve de çok sempatik sloganlar.

Biri Sarıçam Belediye Başkan Adayı Bilal Uludağ’ın sloganı: “Üç Hilal Bir Bilal”

Diğeri de Pozantı Belediye Başkan Adayı Mustafa Çay’ın sloganı: “En güzel çay Mustafa Çay”

Görüşmek üzere…

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI