Nihat Sözütek’i gören var mı? - Metro-kulis

19 Mart 2019 Salı

Nihat Sözütek’i gören var mı?

Esnafın derdi bin’i aşmış, siftahsız kepenk kapatıyor, kredi faizleri almış başını gidiyor, çoğu esnaf işyerini kapatmayla karşı kalıyor…

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nihat Sözütek ise ne yapıyor?

Hiçbir şey…

Milli bayramlarda esnaftan kurulu bir bando ya da yürüyüş takımı kurmaktan, özel günlerde kutlama mesajı yayımlamaktan ve adaylara akıl vermekten başka bir şey yapmıyor.

Kendisine şunu belirtmekte fayda var.

Esnaf eski başkanlarını arıyor.

Rahmetli Kazım Barışık’ın yerini bir türlü dolduramadı Adana esnafı. Büyük bir boşluk var ve bu boşluk hiç dolacağa benzemiyor.

Allah’tan seçim dönemi geldi de esnafın kapısını çalan oluyor. Yani Sözütek’in yapması gerekeni belediye başkan adayları yapıyor.

Hoş onlar da esnafı düşündüğünden değil ya, oy toplama derdiyle kapı kapı dolaşıyor.

Milletvekillerinin podyum heyecanı

Milletvekili demek sadece siyaset yapmak demek olmamalı. Topluma dokunmaları, farkındalık yaratan projelerde yer almaları ve rol model olmaları da gerekiyor.

Çünkü toplum bilinci bunu gerektirir. İşte bu sorumluluk bilincinde olan değişik partilere mensup 5 Adana milletvekili, bu yıl 2 Mayıs’ta gerçekleştirilecek “Engel Olma Destek Ol” projesi için podyumda yürüyecekler.

Ak Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, CHP Milletvekilleri Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut, MHP Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy ile İyi Parti Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, Biz de Varız Destekleme Derneği tarafından organize edilen gecede engelli çocuklarla ve bireylerle birlikte podyumda gönüllü mankenlik yapacaklar.

Bu duyarlı davranışlarından dolayı milletvekillerimizi alkışlıyoruz. 

ACT Projesi

“Adana’da bir şeyler değişiyor” sloganı ile Adana Change Team, interaktif ve sosyal bir ağ kurarak kişilerin kendi potansiyellerinin farkına vararak sosyal alanda gelişim fırsatı sunuyor. Sizler de katılımcı veya eğitmen olabilirsiniz. 9 Mart’ta sosyal medya aracılığıyla başlayan projeye ilgi git gide artıyor. JCI Adana öncülüğünde birış için çiçek etkinliği yapıldı. Azalan arı popülasyonuna dikkat çekmek ve merhum üyeleri Barış Kaya’yı anmak adına yapılan bu güzel etkinlik için kendilerini tebrik ediyorum.

Güzel Adanamızda bu gibi gruplar birleşip etkinlik yaptıkça, kentimiz de iyi yerlere gelecektir şüphesiz.

O zaman ne diyoruz?

Harekete geç…

CHP Süheyla Gergin’e ayıp etti

Süheyla Gergin’i yıllardır tanırım, çok muhabbet imkanımız olmasa da farklı duruşu, marjinal saçları ve tarzıyla hep dikkatimi çekmiştir.

STK’lardaki etkin görevlerini yakından takip ederim. Her zaman takdirimi kazanmıştır. İşkad Yönetim Kurulu Başkanvekili olan Süheyla Gergin, şimdilerde ucundan kıyısından siyasete atılmış durumda.

CHP Çukurova Belediye Meclis Üyesi Adayı.

Buraya kadar sorun yok.

Ancak Gergin’e uygun görülen sıralama en azından CHP’ye yakışmıyor.

Atatürk’ün partisi CHP’nin, aydın, çalışkan, azimli ve üretken kadınları bir kenara iterek belediye meclis üyeliği için “Parayı veren düdüğü çalar” zihniyeti taşıyıp, erkek egemen bir liste hazırlaması en azından partinin kimliği ve vizyonuna ters düşüyor.

Atatürk’ün de kemikleri sızlıyor.

Akkapı kavgası

Hepimizin bildiği ancak sadece canımız kebap çektiğinde aklımıza getirdiği Akkapı Mahallesi bugünlerde Adana siyaseti için kilit noktası konumuna geldi. Özellikle iki büyükşehir adayı bu mahalleden oy alabilmek ya da Akkapı’nın kendisini desteklediğini ispat etmek için inanılmaz çaba harcıyor.

Akkapı’nın Arap vatandaşların yoğunlukta olduğu bir mahalle olduğundan yola çıkarsak aslında ibrenin hangi başkanı işaret ettiğini bilmek zor değil ancak, ibrenin öbür tarafındaki adayın çabalarını da görmezden gelmekten olmaz.

Benim ilgimi çeken şu.:

Akkapı’ya bu kadar önem veren adaylar orada neden Akkapı için neler yapacaklarını anlatmıyorlar da mitinglerini hamasi söylemlerle geçiştiriyorlar.

Madem sizin için bu kadar önemli, o zaman Akkapı için proje üretin.

Hiçbir şey yapmıyorsanız Akkapı’yı kebap üssü ilan edin ve turizme kazandırın.

Bi zahmet yani…

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI