Sarıçam “Güven” istiyor - Metro-kulis

26 Mart 2019 Salı

Sarıçam “Güven” istiyor

Sarıçam Belediye Başkanlığı için DSP’den aday olan Celal Güven, rakipleriyle arasındaki makası ciddi şekilde aşmış görünüyor.

 Sürekli sahada olan ve halka projelerini anlatan Güven, Sarıçamlının güvenini şimdiden kazanmış durumda.

Yıllardır siyasetin içinde olan İş Adamı Celal Güven, ittifak adaylarının halk tabanında inandırıcılığı olmadığını ve kendilerinin bile bu ittifakı içlerine sindiremediğini belirtirken benim düşüncelerime de tercüman oluyor.

Bin bir türlü ittifak enflasyonunun yaşandığı bu seçimlerde Celal Güven’in tek başına, partisini arkasına alarak yaptığı çalışmaları ve söylemlerini önemsiyorum.

Duruşuyla güven veren Celal Güven, bu seçimin en büyük sürprizi olacak.

Benden söylemesi…

 Bravo Beyhan Hanım

Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, sosyal sorumluluk projelerine verdiği önem ve dezavantajlı gruplara gösterdiği ilgi nedeniyle Adana halkının takdirini topluyor.

Beyhan Hanım, klasik vali eşi figürüyle yetinmiyor ve toplumsal anlamda gösterdiği duyarlılık ile farklılık yaratıyor. Beyhan Hanım’ı kimi zaman huzurevinde yaşlılarla sohbet ederken, kimi zaman bir sergiyi gezerken, kimi zaman engelli çocuklarla kucaklaşırken, kimi zaman da iş kadınlarıyla kentin geleceği anlamında projeler yürütürken görebilirsiniz.

Evinde oturup 5 çayları düzenlemiyor yani. Olması gereken yerde duruyor, olmaması gereken yerde olmuyor. Samimi bir hanımefendi. Göstermelik bir yanı yok. Medyada yer alma heveslisi değil. İstediği için yapıyor, içtenlikle katkı koyuyor.

Beyhan Hanım’ın bu özelliğinin tüm bürokrat eşlerine örnek olmasını diliyoruz.

Susan kazanacak

Seçimlere şunun şurasında birkaç gün kaldı. Adaylar şu ana kadar söyleyeceklerini söyledi ve son sözü seçmene bıraktı.

Projeler anlatıldı, rakiplere sallandı, suçlamalar getirildi, açılışlar yapıldı, mitingler düzenlendi, afişler asıldı, cıngıllar hazırlandı, sloganlar vatandaşlara empoze edilmeye çalışıldı.

Kısacası adaylar yapacaklarını yaptılar.

Adana seçimleri bu yıl sadece Adana’yı değil tüm Türkiye’yi heyecanlandıran bir hal aldı. İki deneyimli ve güçlü rakip karşı karşıya.

Kim kazanacak 31 Mart’ta hepimiz öğreneceğiz. Mart’ın sonu bahar mı olacak, yoksa Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır mı olacak onu da anlayacağız.

Peki sizce kim kazanacak?

İsim olarak söyleyemem ama şunu söyleyebilirim.

Bence bu seçimde kavga değil uzlaşı kazanacak.

Bir başka deyişle konuşan değil susan kazanacak.

Harakiri yapanlar

Siyaset ve sanat birbirine çok benziyor. Her ikisinde de bir anda zirveye çıkmak mümkün olduğu gibi bir anda unutulup dibe vurmak da var.

Tarih bunun örnekleriyle dolu.

Bu yerel seçimde de benzer örneğini göreceğiz bence. Özelikle iki isim geçmişteki siyasi kariyerlerini çöpe atmış ve unutulmuş isimler olarak, Adana siyasi tarihinden silinecekler.

Bunu kendi istekleriyle yaptılar ve bu sonucu hazırladılar.

Kazanma şansları yokken, bir adayın oylarını üç-beş  bin azaltmak gayretinde olanlar kendilerini de sıfırlamış olacaklar.

Oysa zamanında ve tadında bırakmak, herkes tarafından iyi anılıyorken bırakmak, başarılarınız konuşulurken bırakmak, özlenmek, anılmak daha iyi değil miydi?

Yazık ettiniz kendinize Sayın Yıldıray Arıkan ve Sayın Yalçın Akyol…

Otobüs sefer aralıkları neden yükseltildi?

Adana ulaşımındaki bir takım değişiklikler dolmuşların ve can otobüslerinin işine yarıyor. Neden böyle yapılıyor anlamak mümkün değil. Adanalı dolmuşa mahkum ediliyor.

Belediye otobüslerinin bazılarının sefer saat aralıkları şu şekilde değiştirildi:

154 No’lu hattın 15 dakikada bir olan sefer aralığı 25 dakikaya, 111 No’lu hattın 40 dakikada bir olan sefer aralığı 1 saate yükseltildi.

132 No’lu hattın 40 dakikada bir olan sefer aralığı 75 dakikaya, 133 No’lu hattın 50 dakika olan sefer aralığı ise 50 dakikadan 80 dakikaya yükseltilmiş durumda.

Neden böyle yapıldı açıklama yok.

Açıklama olmayınca da vatandaş kendi yorumunu yapıyor ve “Adana’da ulaşım dolmuşlara peşkeş mi çekiliyor” diye soruyor.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI