CUMALİ İNCESOY - Yalçın Öcal

15 Kasım 2019 Cuma

DEVECİ GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
ONURSAL BAŞKANI

“DEVECİLER AİLESİNİ” Adana’da tanımayan yoktur. Adana’nın tarihine, belki Osmanlılardan önce adını yazdırmış bir aile, bir topluluk, bir büyük sülale… 
Benim de geçmişte Deveciler ailesinden; Ağabeylerim, arkadaşlarım ve dostlarım olmuştu. Bunlardan en önemlisi, Rahmetli OSMAN TAŞA, HASAN TAŞA ve yaşayan TURGUT TAŞA.
Birinci ve üçüncü kitaplarımda Osman Taşa’nın çok güzel anıları vardır. Rahmetli Adana’da çok güzel bir hayat yaşamış ve bunları çok güzel anlatırdı.
 Geçenlerde, Divan oteldeki bir toplantı için davet aldık ve: DEVECİ GENÇLİK SPOR KULÜBÜ’NÜN bir Basın toplantısına katıldık…
CUMALİ İNCESOY ve FARUK İNCESOY; Kardeşleri, yeğenleri ve kuzenler olarak çok özel ve örnek bir Basın toplantısı düzenlemişlerdi.  Adeta, Adana ve Adanalı ile kucaklaşma ve bence.  Aslında bu kente sahip çıkma toplantısıydı o günkü birliktelik. Samimi, içten ve kalite doluydu o toplantı.
Zaten Adana yerel basın mensupları da oldukça ilgiliydiler bu davete. Kalabalık bir gazeteciler grubu katılmış ve bu ailenin Adana’ ya sahiplenmesini ilgi, özlem ve sevgiyle karşılamışlardı.
Gazeteci MUSTAFA AKKÖSE’ nin organize ettiği bu toplantı, düzenleme ve organizasyon olarak mükemmeldi ve bu değerli genç emekli gazetecimize ve dostumuza da teşekkürler…
Başkan FARUK İNCESOY’ un açış konuşmasından sonra, söz verdiği onursal Başkan CUMALİ İNCESOY özetle;
“DEVECİ GENÇLİK SPOR KULÜBÜNÜ” Neden kurdular ve neden buradalar konulu güzel, duygusal ve akıcı bir konuşma ile o günü anlatarak, Adana’da insanları ve DEVECİ Ailesini bir araya getirmenin önemini anlattı. 
İlgi duydukları birçok konulara değindi CUMALİ İNCESOY: Adana’da yerel Basına gerekli önemin verileceği bir platform geliştireceklerini dile getirdi.
Katıldıkları bir hayli yoğun etkinlikleri dile getirdi, üst kimliklerinin ATATÜRKÇÜLÜK olduğunun altını çizerek vurguladı.
Adananın tüm sorunlarının kendilerini ilgilendirdiğini, özenle anlatarak geniş bilgiler verdi katılımcı Basın mensuplarına.
DEVECİ SPOR KULÜBÜ olarak sadece sportif faaliyetlerle değil, aynı zamanda insanların sosyalleşmesi için kültürel etkinliklerimiz ile de bir araya geldik ve geleceğiz ve “BİZ” olma yolunda ilerlemeye devam edeceğiz. Diyerek sözlerini bitirdi CUMALİ İNCESOY.
Bu yaşıma kadar Adana’ da böylesine toplumsal ve geniş kapsamlı bir güzel ve samimi bir toplantıya şahit olmamıştım. CUMALİ ve FARUK İNCESOY’ un şahsında ben, Tüm DEVECİ AİLESİNE teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum böyle bir yapılanmaya girdikleri için…
Bir Adanalı olarak bu konuşmaları ve görüşleri görmek, duymak gerçekten harika bir Kentlilik olsa gerek.
Bize yaşattıkları bu haz ve Kentlilik seviyesi ve sevgisi için çok büyük saygı duyuyorum DEVECİ AİLESİNE bir Adanalı olarak…  
                                
                                                        

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI