Youtube Kanalımız


Sanlıurfahaber

Ülkemiz ve çalışma hayatı için hayırlı olsun

Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan Türkiye Anayasa değişikliği Referandumu’nun geniş bir katılımla ve barış içinde gerçekleşmesinin önemine işaret ederek “Ülkemizin ve çalışma hayatının içinde bulunduğu sorunların kısa zamanda giderilmesini bekliyoruz” dedi.
Bu haber 2017-04-19 15:18:51 eklenmiş ve 581 kez görüntülenmiştir.

 

Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, açıklamasında özetle şu görüşlere yer verdi:

 

“16 Nisan 2017 Pazar Günü yapılan Türkiye Anayasa Değişikliği Referandumu sonucunun ülkemiz için hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ediyoruz. Türkiye genelinde yüzde 84’e ulaşan bir katılım oranıyla vatandaşlarımız tercihte bulunmuştur. Referandumun tüm yurtta önemli bir olay olmadan barış içinde gerçekleşmesi sevindiricidir. Milletimizin iradesiyle gerçekleştirilen 2017 Anayasa Değişikliği, geleceğimizin şekillenmesinde yol gösterici olacak, 2023 hedeflerinin gerçekleştirilmesine önemli katkıda bulunacaktır. Referandumda tercihlerini “evet” ya da “hayır” diye belirleyen tüm vatandaşlarımız aynı değerdedir. Bu ülkede barış içinde, kardeşçe birlikte yaşamaya devam edecektir. Yürütülen kampanyalarda zaman, zaman sergilenen sert ve kırıcı üslubun geride bırakılması gerekmektedir. Ülkenin temel sorunlarının bir an önce çözüme kavuşması hepimizin ortak beklentisidir. TÜRK-İŞ, önümüzdeki dönemde, insan onuruna yaraşır yaşama ve çalışma şartlarının iyileştirilmesini talep etmektedir. Bu yaklaşım, uygulanacak tüm politikalarda dikkate alınmalıdır. Çalışanların hak ve çıkarlarının korunarak geliştirilmesi öncelikli olmalıdır. Gelir dağılımının düzeltilmesi ve emeğin milli gelirden daha fazla pay alması, yetecek ücretin belirlenerek verilmesi sağlanmalıdır. İşsizlik ve yoksulluğun önlenmesi Türkiye’nin sosyal sorunlarının çözümüne temel oluşturacak ve refahın daha geniş kesimlerce paylaşılmasını sağlayacaktır. Sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılması, öncelikle bir konu olarak gündemde yerini korumaktadır. TÜRK-İŞ, halkımızın demokratik tercihine saygı duyulmasını, başta çalışanlar olmak üzere tüm vatandaşlarımızın yaşama şartlarının iyileştirilmesini talep etmektedir.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer 'GÜNDEM' haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Çukurova Metropol Gazetesi
©Copyright 2013 Çukurova Metropol Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu yazılım MSG Bilişim 0322 454 50 50 Tarafından Editlenmiştir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
TV
porn