Youtube Kanalımız


Sanlıurfahaber

ÇÜ İİBF’de mezuniyet heyecanı

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) 2016-2017 eğitim Öğretim yılı mezunlarını düzenlenen törenle uğurladı. Kongre Merkezi’nde yapılan törenle Maliye, Ekonometri, İktisat, İşletme ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan öğrenciler keplerini fırlatarak mezuniyetlerini kutladı.
Bu haber 2017-07-28 16:36:42 eklenmiş ve 4741 kez görüntülenmiştir.

 İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) 2016-2017 eğitim Öğretim yılı mezunlarını düzenlenen törenle uğurladı. Kongre Merkezi’nde yapılan törenle Maliye, Ekonometri, İktisat, İşletme ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan öğrenciler keplerini fırlatarak mezuniyetlerini kutladı.

 

Çukurova Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal Ay, İİBF Dekan Vekili Prof. Dr. Harun Arıkan, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilk olarak kürsüye fakülte birincisi çıktı.

 

Daha sonra açılış konuşmasını Dekan Vekili Prof. Dr. Harun Arıkan yaptı. Prof. Dr. Arıkan öğrencilere emek veren akademisyenler ve ailelerine teşekkür etti. Prof. Dr. Arıkan, “Sanayi başta olmak üzere üniversiteniniş dünyasıyla işbirliğine mutlak ihtiyaç duymaktayız. “ dedi. 

 

Prof. Dr. Kibar: “ÇÜ İİBF Bugüne Kadar 19.380 Mezun Verdi.”

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ise, ülkemizin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin kurumsal temellerini Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden aldığını belirterek,bu yönüyle de Çukurova Üniversitesi’nin ilk fakültelerinden biri olduğunu söyledi.

İİBF’ninbugüne kadar 19.380 mezun verdiğini hatırlatan Prof. Dr. Kibar konuşmasına şöyle devam etti;

“Hali hazırda 5 bölümde yaklaşık 7.000 öğrencimizeğitim ve öğretimine devam etmektedir. Türkçe ve İngilizce programlara sahip Fakültemiz Bölümlerince, ayrıca Lisansüstü seviyede de Tezli-Tezsiz Yüksek lisans ve Doktora programlarında yaklaşık 2.200 öğrencibulunmakta olup, bugüne kadar bu alanlarda toplam 3.771 diploma verilmiştir. Fakültemiz, 71 öğretim üyesive 25 öğretim yardımcısı ile kaliteli bir eğitim sürdürmektedir. Bu çabalarına AB ilişkileri çerçevesindeYurtdışı Üniversiteleri Öğrenci Değişim Programının yanında, Yurtiçi Üniversiteleri Öğrenci DeğişimProgramını da katmış olan Fakültemiz çok sayıda başarılı öğrencisini ve öğretim üyesini anlaşmalı AvrupaÜniversitelerine ve Türk Üniversitelerine birer yarıyıllık resmi eğitime göndererek, onlara yurtiçinde veyurtdışında küresel dünyanın kapılarını açmaktadır.”

 

“Keplerini Havaya Fırlatarak Mezun Oldular.”

 

Açılış konuşmalarının ardından fakülte birincisinin yaş kütüğüne adını çakmasının ardından protokol üyeleri tarafından dereceye giren öğrencilere plaket ve diplomaları takdim edildi. 5 farklı bölümden diploma almaya hak kazanan öğrencilere diplomalarının verilmesinin ardından tören öğrencilerin keplerini havaya fırlatmasıyla son buldu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer EĞİTİM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Çukurova Metropol Gazetesi
©Copyright 2013 Çukurova Metropol Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu yazılım MSG Bilişim 0322 454 50 50 Tarafından Editlenmiştir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
TV
porn