Youtube Kanalımız


Sanlıurfahaber

ÇÜ’de kayıt yapacak öğrencilerin dikkatine!

2017 ÖSYS sonuçlarına göre Çukurova Üniversitesi’ne kayıt hakkı kazanan adayların Elektronik Kayıtları 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında, Kayıt Merkezine gelerek kayıt yaptıracak adayların kayıtları da 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacak.
Bu haber 2017-08-10 16:47:48 eklenmiş ve 3973 kez görüntülenmiştir.

 

2017 ÖSYS sonuçlarına göre Çukurova Üniversitesi’ne kayıt hakkı kazanan adayların Elektronik Kayıtları 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında, Kayıt Merkezine gelerek kayıt yaptıracak adayların kayıtları da 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacak.

 

Çukurova Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’ndan yapılan VE http://www.cu.edu.tr/tr/HaberDetay.Aspx?id=21886 adresinde de bulunan açıklama aynen şöyle;

 

KAYITLA İLGİLİ BİLGİLER

1- Üniversitemizde ön kayıt yoktur.

2- Adayların kayıt için bizzat başvurmaları (elektronik kayıt hariç) gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.

3- Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.

4- Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.

5- Üniversitemiz, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmayayetkilidir.

6- Yabancı Dil muafiyet sınavına girecek öğrenciler ile hazırlık programına devam edecek öğrencilerinhttp://yadyo.cu.edu.tr/tr/HaberDetay.Aspx?id=20627adresinden bilgi edinmeleri gerekmektedir.

 

E KAYIT

1-Yerleşen adaylar 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında e-devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tradresine girişyaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemlerini yapabileceklerdir.

2-Elektronik kayıt yapan öğrencilerin Üniversitemiz Kayıt Merkezine gelerek tekrar kayıt yaptırmalarına gerek yoktur.

3- Elektronik kayda, özel yetenek sınavıyla öğrenci kabul eden programlar ile Üniversitemizce elektronik kaydı uygungörülmeyen programlar (ikinci öğretim, uzaktan öğretim ve sağlık raporu isteyen programlar gibi) dâhil edilmeyecektir.

4-Elektronik kayıt öğrenci için zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır. Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerleelektronik kaydı yapılamayan öğrenciler Üniversitemiz kayıt merkezine gelerek kayıt olacaklardır.

5-Kaydını tamamlayan öğrenciler kayıt olduklarını gösterir barkotlu çıktı da alabileceklerdir.

 

DERS KAYDI

Üniversitemiz 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Yarıyılı ders kayıtları 05-08 Eylül 2017 tarihleri arasındahttps://login.cu.edu.trweb adresi üzerinden yapılacaktır. Sisteme kullanıcı adı (ÖğrenciNo) ve şifrenizi (TCKimlikNo)girerek giriş yapabilirsiniz.

Öğrenci numarasını bilmeyen öğrencilerimiz 11.08.2017 tarihinden itibaren http://yenikayit.cu.edu.tradresinden öğrenci numarasını öğrenebilirler.

 

2017 ÖSYS Sonucunda Üniversitemize Kesin Kayıt Hakkı Kazanan ve Kayıt Merkezine Gelerek Kayıt YaptıracakAdayların Dikkatine…

 

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER:

1 Lise ve dengi okul diploma veya mezuniyet belgesinin aslı

2 ÖSYS sonuç belgesinin internet çıktısı

3 Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi

4 12 adet vesikalık fotoğraf

5- öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

6 Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair belge (1995 ve daha önce doğumlu adayların askerlik şubelerindenalacakları askerlik durum belgesi)

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

· Üniversitemizi kazanan adaylara herhangi bir dosya gönderilmeyecek olup, dosyalar kayıt merkezinde adaylaraverilerek çabuk kayıt yapmaları sağlanacaktır.

 

· Birinci öğretime kayıt hakkı kazanan adaylardan Katkı Payı alınmaz…

· İkinci öğretime ve uzaktan öğretim kayıt hakkı kazanan adaylardan, 2017 2018 Öğretim yılı için belirlenen ÖğrenimÜcreti miktarının yarısı 1. taksit olarak alınır.

· Adaylar öğrenim ücretlerini TC Kimlik numarasının ilk on hanesini bildirdikleri takdirde Türkiye İş Bankası’nın Türkiyegenelindeki her hangi bir şubesinden 11.08.2017 tarihinden itibaren yatırabilirler.Üniversitemize bağlı yurt bulunmamakta olup, yurt işlemleri için Kredi ve Yurtlar Kurumuna müracaat edilmelidir.

 

* Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun İlk ve Acil Yardım Programına kayıt yaptıracak adayların dikkatine…

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programa alınacak öğrencilerin, devlet hastanelerinden veyaüniversite hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarınıbelgeleyen rapor almaları (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.), program

gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkeköğrencilerde 1.65 m’den, kız öğrencilerde 1.60 m’den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilendeğerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilikbir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmalarıgerekmektedir. (ÖSYS Kılavuzu Bk. 233)

 

** Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik, Hemşirelik Programlarına kayıt yaptıracak adayların dikkatine…

Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik, Hemşirelik, Hemşirelik (İÖ) programlarına kayıt için üniversitenin önereceği ve/veya tamteşekküllü resmi bir hastaneden, eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsalengeli olmadığını belgeleyen heyet raporu alınması gerekir. (ÖSYS Kılavuzu Bk. 87)

 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer EĞİTİM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Çukurova Metropol Gazetesi
©Copyright 2013 Çukurova Metropol Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu yazılım MSG Bilişim 0322 454 50 50 Tarafından Editlenmiştir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
TV
porn