Youtube Kanalımız


Sanlıurfahaber

HASTALARIN ÖLÜMÜ İHMAL Mİ, DENETİMSİZLİK Mİ?

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Adana Numune Hastanesi’nde geçtiğimiz günlerde gaz kaçağı nedeniyle 3 hastanın yaşamını yitirdiği olayı Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a sorarak, “Bu olay da kaza olarak mı geçiştirilecek?” dedi.
Bu haber 2017-09-08 01:25:52 eklenmiş ve 2609 kez görüntülenmiştir.

 CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Adana Numune Hastanesi’nde geçtiğimiz günlerde gaz kaçağı nedeniyle 3 hastanın yaşamını yitirdiği olayı Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a sorarak, “Bu olay da kaza olarak mı geçiştirilecek?” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, geçtiğimiz günlerde Adana Numune Hastanesi’nde gaz kaçağı nedeniyle 3 hastanın yaşamını yitirdiği olayı Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a sordu.

25 Ağustos 2017 günü Adana TOKİ Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde meydana gelen gaz kaçağı sonrası tedbir amaçlı başka hastanelere sevk edilen hastalardan 3’ü yaşamını yitirdiğini hatırlatan CHP’li Özdiş, TBMM’ye Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın yanıtlaması istemiyle verdiği yazılısoru önergesinde yaşananları sordu. Özdiş önergesinde merkezi gaz sisteminde kaynaklandığı, hastalara oksijen yerine gaz verildiği iddialarının açıklığa kavuşup kavuşmadığını belirterek, “Bu olay kaza diyerek geçiştirilecek midir?” dedi.

Kamu hastanelerine oksijen ve azot protoksit gibi gazları veren firmaların hangi sıklıkla denetlendiğini de kaydeden Özdiş, önergesinde Bakan Demircan’a şu soruları yöneltti: 

BAKAN DEMİRCAN’A SORULAR

1-    Hayatını kaybeden 3 kişinin ölüm nedeninin gaz kaçağı nedeniyle ölmedikleri iddia edilmektedir. Bu konu araştırılmış mıdır?

2-    Ameliyathanelerde anestezi altındaki 7 hastanın oksijen saturasyonlarında düşme görülmesi ve gaz sisteminde farklı bir koku duyulması sebebiyle ameliyatlar sonlandırılmış, hastalar yoğun bakıma alınmıştır. Yoğun bakımda da aynı gaz kokusunun duyulması sebebiyle merkezi oksijen sistemi kapatılarak hastalar gerek başka servislere gerekse başka hastanelere taşınmıştır. Yukarıda bahsedilen olaylar silsilesi sizce mantıklı mıdır? Bu kadar olay kaza diyerek geçiştirilecek midir?

3-    Kamu hastanelerine oksijen ve azot protoksit gibi gazları veren firmalar denetlenmekte midir? Denetimler ne sıklıkla yapılmaktadır? Söz konusu olayın yaşandığı hastaneye bu gazı sağlayan firma sahibi kimdir? Firma en son ne zaman denetlenmiştir?

4-    Söz konusu olayın sonucunda adli ve/veya idari bir soruşturma açılmış mıdır? Açıldıysa önergenin yanıtlandığı tarih itibariyle durum nedir?

5-    Son 15 yılda kamuya bağlı tüm sağlık kuruluşlarında gaz kaçağı veya yanlış gaz nedeniyle yaşanmış vaka sayısı nedir? Bu olaylarda hayatını kaybeden kişi sayısı nedir?

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer SİYASET haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Çukurova Metropol Gazetesi
©Copyright 2013 Çukurova Metropol Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu yazılım MSG Bilişim 0322 454 50 50 Tarafından Editlenmiştir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
TV
porn