Youtube Kanalımız


Sanlıurfahaber

Kök hücre bağışı için yaratılan farkındalık

Adana’da oğlunu henüz 6 yaşındayken beyin tümörü nedeniyle kaybettikten sonra Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği’ni kuran gazeteci Kemal Yücel, Kök hücre bağışına dikkat çekmek için Adana’dan İstanbul’a bisiklet ile gidecek.
Bu haber 2017-09-08 02:55:06 eklenmiş ve 2777 kez görüntülenmiştir.

Adana’da oğlunu henüz 6 yaşındayken beyin tümörü nedeniyle kaybettikten sonra Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği’ni kuran gazeteci Kemal Yücel, Kök hücre bağışına dikkat çekmek için Adana’dan İstanbul’a bisiklet ile gidecek.

6 yaşındaki oğlu Ali Utku Yücel’i, beyin tümörü yüzünden kaybeden gazeteci Kemal Yücel, kurduğu Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği ile pek çok lösemi hastası çocuğun hayata tutunabilmesi için çeşitli kampanyalar düzenledi.

Lösemi hastası çocuklara ve kök hücre bağışına dikkat çekmek amacıyla bisiklet ile Adana’dan İstanbul’a farkındalık pedalı ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yücel, lösemi hastası çocuklara umut olabilmek ve bir hayat kurtarabilmek için bisiklet ile İstanbul’a gideceğini anlattı. Yücel, “Hepimiz bu dünyada yaşayıp gidiyoruz. Önemli olan hayatı nasıl yaşadığınızdır. Yaşam içinde elbette önceliklerimiz var ve olmalıdır da. Lösemi hastası çocukları yaşatmamız mümkün iken gözlerimizin önünde can vermesine dayanamıyoruz. Çocuklarımız ilik nakli ile hayatta kalabilir. O halde biz ne duruyoruz” yorumunu yaptı.

Kök hücre bağışına dikkat çekmek ve insanların ilik bağışı konusunda bilgilenmesi ve kök hücre örneği vermesi için Adana’dan İstanbul’a bisiklet ile gidecek olan, Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği’ni Başkanı gazeteci Kemal Yücel etkinliğe dair şunları ifade etti, “Kök hücre bağışına dikkat çekmek ve insanların ilik bağışı konusunda bilgilenmesi ve kök hücre örneği vermesi için Adana’dan İstanbul’a bisiklet ile gidecek olmama şaşırıyorlar. Bir çok arkadaşımın ve güzel yürekli insanların manevi desteği oldu. Ne yazık ki bazı arkadaşlar da şaşırdı. “Başka işin mi yok? – Delirmiş olmalısın! – Yolda başına bişe gelirse!” gibi ifadeler kullandı. Hatta gitmemem için ikna etmeye çalıştılar. Biz yerimizde durup bir şeyler yapmadıkça lösemi hastası çocuklar toprağa düşecek. Daha fazla çocuğun ölmesini istemiyorum. Anne babaların benim gibi evlat acısı yaşamasını istemiyorum. Sizler bu satırları okur iken çocuklarımız ölüme bir adım daha yaklaşıyor olabilir. Lösemi hastası çocuklar ilik nakli bekler iken yaşama tutunamayıp melek oluyor. Daha duracak mıyız? Çocukların ölümüne seyircimi kalacağız? Benim vicdanım el vermiyor! Ya sizin?

Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği Başkanı Kemal Yücel, kök hücre bağışı farkındalık pedalı sırasında güzergahında bulunan şehirlerde de kendisini bisikletli grupların karşılayacağını, gönüllüler ile birlikte kök hücre bağışı yapacaklarını ve hastanelerde ki lösemi hastası çocukları ziyaret ederek oyuncak hediye edeceklerini söyledi.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer SAĞLIK haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Çukurova Metropol Gazetesi
©Copyright 2013 Çukurova Metropol Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu yazılım MSG Bilişim 0322 454 50 50 Tarafından Editlenmiştir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
TV
porn