Youtube Kanalımız


Sanlıurfahaber

‘Öğretmenin kumaşı öğrencidir’

Türkiye’nin ilk özel teknik lisesi olan Özel Erkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk dersi öğretmenlere yönelik gerçekleşti.
Bu haber 2017-09-08 03:17:44 eklenmiş ve 735 kez görüntülenmiştir.

Türkiye’nin ilk özel teknik lisesi olan Özel Erkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk dersi öğretmenlere yönelik gerçekleşti.

 

‘Öğretmenin kumaşı öğrencidir’

Erkan Eğitim Kurumları Genel EğitimKooordinatörü İzzettin Yüzçelik, okul öğretmenlerine, “Tahta sizin aynanızdır. Öğretmenlerin kumaşı öğrencidir. Öğrencilerinizi önemseyin, dinleyin ve onları geleceğe hazırlayın” mesajı verdi.

 

 

Eğitim sektöründe 30 yıllık hizmeti geride bırakan Erkan Eğitim Kurumları’nın Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde eğitim-öğretim veren iş garantili Özel Erkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerine yönelik seminer düzenlendi. Okulun konferans salonunda yapılan seminer, ulu önder Atatürk ve şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okulun yönetim kadrosunun tanıtılmasının ardından Erkan Eğitim Kurumları Genel Eğitim Koordinatörü İzzettin Yüzçelik, ‘ilk ders’ niteliğindeki konuşmasında genç meslektaşlarına altın bilgiler aktardı. Kendisinin bir eğitimci olduğunu hatırlatan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın çeşitli kadrolarında da görev aldığını bildiren Yüzçelik, her ders yılı başında ilk kez öğretmenliğe başladığı günün heyecanını hâlâ yaşadığını anlattı. Öğretmenlerden meslek hayatlarında sınıfa girdikleri ilk günkü heyecanlarını kaybetmemelerini isteyen Yüzçelik, “Hizmet heyecanımız bizi meslek hayatımızda başarıya ulaştıracak gücümüzdür. Bu heyecanı asla kaybetmeyin. Derse başladığımız ilk gün ilk intiba meslek hayatımızda çok önemli. İlk günden karar veriyoruz. İlk 10 saniye. Kabullenme veya reddetme. Öğretmen hizmete hazır olduğunu, hizmet için burada olduğunu öğrencisine ifade etmeli. Sesinin rengiyle, kılık-kıyafetiyle konuşmasıyla göstermeli, öğrenci de bunu anlamalı. Sınıfınızdaki tahta sizin aynanızdır. Öğretmenin kumaşı da öğrencidir. Bu kumaş rasgele kesilip, biçilerek araya verilecek bir kumaş değildir. Bu çok değerli bir kumaştır. Öğrencilerinizi önemseyin, tanıyın, adlarıyla hitap edin, dinleyin ve onları geleceğe hazırlayın. Çünkü gençler ülkemizin geleceğidirler” diye konuştu. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer EĞİTİM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Çukurova Metropol Gazetesi
©Copyright 2013 Çukurova Metropol Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu yazılım MSG Bilişim 0322 454 50 50 Tarafından Editlenmiştir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
TV
porn