Youtube Kanalımız


Sanlıurfahaber

Bilgiç: Ağzı olan konuşuyor

Oda borsa seçimlerine az bir zaman kala Adana Ticaret Borsası Aleyhine aslı astarı olmayan söylemlere karşı Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç’ten yanıt geldi. Bilgiç, “Yasa ve yönetmelikleri bilmeden ağzı olan konuşuyor” dedi.
Bu haber 2017-09-09 02:04:40 eklenmiş ve 2286 kez görüntülenmiştir.

Oda borsa seçimlerine az bir zaman kala Adana Ticaret Borsası Aleyhine aslı astarı olmayan söylemlere karşı Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç’ten yanıt geldi. Bilgiç, “Yasa ve yönetmelikleri bilmeden ağzı olan konuşuyor” dedi.

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Bilgiç, yaptığı yazılı açıklamada Ekim 2017’de yapılması planlanan organ seçimleri öncesi borsa aleyhine yapılan haksız saldırıları mesnetsiz buluyorum dedi.

 

ASKI SÜRECİ ELBİSE ASKISINDAN CEKET İNDİRME SÜRECİ DEĞİLDİR

Bilgiç, “Askı süreci elbise askısından ceket indirme süreci değildir. Borsamız kanun ve yönetmelikler çerçevesinde işve işlemlerini yürüten ciddi ve köklü bir kurumdur. Bazı yayın organlarına bazı üyelerimiz tarafından kötü niyetli olarak yanlış yansıtılanve sonuçlanmadığı iddia edilen tescil işlemlerine konu ürünler,geçen yılın, mevsimi geçmiş vebu tarihe kadar muhafazası mümkün olmayan,  hatta yeni sezon ürünlerinin piyasaya çıkmaya başladığı mandalina vb ürünlerdir.”

 

ÜYE MENFAATİNİ KORUMAK GÖREVİMİZDİR

Bilgiç, “Ve yapılan tescil işlemlerinde söz konusu alım satımlarla ilgili borsamız uygulaması gereği tarafların bu alım satımı teyit etmesi gerekmektedir. Ayrıca yapılan tescil işlemleri Askı’dan indirilmesi süresince mevzuat gereği yönetim kurulumuzca toplantı gündemimize alınarak değerlendirilmekte, uygun görülmesi halinde her ayın sonunda toplanan borsa meclisinin onayına sunulmakta ve borsa meclisinin uygun bulması halinde Askı’dan indirme işlemleri gerçekleştirilmektedir. Borsamız mevzuatlara bağlı faaliyet gösteren kurum olarak sadece onay merci olmayıp, hukuki sorumluluğu açısından alıcı ve satıcının hak ve menfaatlerinin korunması yönünden son derece titiz davranmak zorundadır. Çünkü borsamızdan onay alan işlemler Türk Ticaret Kanunu gereği taraflara yükümlülükler doğurmaktadır. Üyelerimizin menfaatini mevcut mevzuatlar çerçevesinde son derece koruyup, gözetmek zorundayız. Öncelikli görevimiz bu olup, sadece seçimlerde oy kullanmaya yönelik bu tip muvazaalı işlemleri sorgulamadan gerekli araştırmaları yapmadan yerine getirilmesi halinde görevimizi ihmal etmiş oluruz. Kaldı ki biz göreve geldiğimiz günden itibaren sadece seçim dönemlerinde değil, her işlemimizde bu hassasiyetle yaklaşmaktayız. Gerek şahsıma ve temsil ettiğim yüzyılı aşkındır faaliyet gösteren kurumumuza karşı yapılan haksız ve mesnetsiz suçlamalara karşı yasal başvurularımızı yapacağımızı bildiririz.”

Kamuoyuna duyururuz.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer EKONOMİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Çukurova Metropol Gazetesi
©Copyright 2013 Çukurova Metropol Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu yazılım MSG Bilişim 0322 454 50 50 Tarafından Editlenmiştir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
TV
porn