Youtube Kanalımız


Sanlıurfahaber

Hedef kitlemiz, insan, hizmet ve üyelerdir

Adana Ticaret Borsası Başkanlık seçimlerine aday olan iş adamı Orhan İlhan tavrını net bir dille belirtti.
Bu haber 2017-09-11 00:29:59 eklenmiş ve 191 kez görüntülenmiştir.

HABER: PINAR AYTEKİN 

Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanlık seçim çalışmalarını sürdüren Orta Anadolu Hububat Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve mamulleri ihracatçıları Birliği (OİAAB) ve Türkiye un ve Unlu Mamuller Tanıtım Grubu (UTG) Yönetim Kurulu üyesi Orhan İlhan, Metropol Gazetesi’ni ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 ATB Başkanlık seçimlerinde başkan adayı olan iş adamı Orhan İlhan, “Bizim ülke olarak sorunumuz yandaşçılık, arkadaşçılık ve akrabacılık zihniyetinden kurtulamamış olmamızdır. Biz bugün Adana’da Borsa’yı kutuplaşmış kesimin elinden alacağız. Seçimi kazanırsak bundan sonra herkesin ve herkesimin Başkanı olacağız” dedi.

ADANA 3’TEN BÜYÜKTÜR

Adana’nın 3’ten büyük olduğunu söyleyen Orhan İlhan, “ Yıllardan beri 3 -5 kişi Adana’yı yönetiyor. Yönetimi de hakkaniyetle ve adaletle yapmamışlardır. Adana’yı doğrunun ve haklının yönetme zamanı gelmiştir” dedi. Paylaşımının ve birlikteliğin zamanının geldiğinin altını çizen Orhan İlhan, “Artık yerleşeceğiz, paylaşacağız ve kucaklaşacağız. Seçime sandığa ayrı gireceğiz, sandıktan beraber çıkacağız. İnşallah biz kazanacağız çünkü doğruyuz, çıkış noktamız doğru bir çıkış noktasıdır. Bizim hedef kitlemiz insan, hizmet ve üyelerimizdir” diye konuştu.

MAKAM VE KOLTUK PEŞİNDE DEĞİLİZ

Makam ve koltuk peşinde olmadıklarını ifade eden İlhan, “Zamanla şu veya bu olur, beklentisi olmayan bir yapıdayız. Adana’mız kazanacaksa bizim herkesi kucaklamamız lazım.  Bizim hedefimiz budur, yazdık-çizdik. Anayasamız bizim kitapçığımız basılmıştır. Başkan olduğumuzda bizim projelerimiz var ve projeleri bitirdikten sonra üstüne koyacaklarımız var” dedi.

LİSTEDE 14 ÜYE İLE BU İŞ OLMAZ

Seçilen Başkan’ın protokolün ötesine gitmediğini ve listede sadece 14 üye ile bu işi yapamayacaklarını kaydeden İlhan, “Seçilen Başkan sahaya inmemiştir, esnaf, çiftçi ve tüccarla bir araya gelmemiştir. Yandaşlarıyla bir araya gelmişlerdir. Biz bu şekilde devam eden Başkanlık sistemini bozmaya geldi. 5 Ekim günü seçimlerde kazanırsak güzel söylemlerimiz olacaktır. Bütün söylediklerimizi hayata geçireceğiz” diye konuştu.

 

MADDİ VE MANEVİ BİR BEKLENTİMİZ YOKTUR

Politikayla işlerinin olmadığının altını çizen iş adamı Orhan İlhan, ‘Adana’ya yaptığımız yatırımlarda oldukça fazladır. Biz bu saatten sonra maddi- manevi herhangi bir beklenti içerisinde değiliz asla da olmadık.Gücümüzün yettiği kadar ATB’yi en ileriye taşıyacağız" dedi.

 

ELEŞTİRİLEN BİR BAŞKAN YARATACAĞIZ

İş adamı Orhan İlhan konuşmasına şu şekilde devam etti, ‘Başkana hesap soracak üyeler, ruhlar yaratacağız. Başkan bundan sonra protokol başkanı olmayacak, halkın, üyelerin Başkanı olacak. Biz ne demiştik; Yılda bir defa tüm üyeleri bir araya getireceğiz, eleştirileri dinlerken daha doğruları yapacağız. Bizi eleştirdiklerinde biz kendimiz daha iyi yollar bulacağız. Biz de yönümüzü şaşırabiliriz, biz de insanız. Ama süreç içerisinde bizleri uyardıkları zaman biz de kendimize çeki düzen vereceğiz”

NASIL HESAP VERECEKLER?

Mevcut yönetimin meydanlara inip halkın arasında karışması gerektiğinin altını çizen İlhan, “Buyurun meydanlara insinler, buyurun halkın arasına karışsınlar. Dinlemiyorlar, karışamıyorlar. Çünkü niye, yaptıkları bir şey yok ki! Nasıl hesap verecekler? Veremeyecek hesapları vardır bunların. Bugün Hale gitsinler, Kasaplara gitsinler, inanın çıkamazlar. Seni beni kullanıyorlar, dostları kullanıyorlar. Tek bir döngünün içindeler yaptıkları hiçbir şey yok” diye konuştu.

 

KAYNAŞIP BİR BÜTÜN OLMALIYIZ

 Bazı sektörlere değil, tüm sektörlere hitap eden Borsa anlayışını oluşturacaklarının altını çizen İlhan, "Odayı şeffaf, ilkeli, katılımcı ve eleştiriye açık bir anlayışla yönetmek ve üyelerini her daim hatırlayan, yanında olan, beklentilerine karşılık veren ve sorunlarını çözüme kavuşturan bir yapıyı oluşturmak da en büyük arzumuz. Tüm bunları sağlamak için o Azim’i kendimde görüyorum. Başarı zaten Azimle gelir" dedi. 

İşte Orhan İlhan’ın Başkan seçilmesi halinde gerçekleştireceği projeler

 

1-)Borsa ürün tescillerinde kademeli sistem getirerek Borsa tescil ücretlerini binde bire kadar düşüreceğiz.

2-)Borsa tescili sırasında üyelerimizden istenilen teminat, yönetim kurulu ve meclisin yakını olup olmadığına bakılmaksızın alınacaksa tüm üyelerimizden adil olarak alınacak ya da alınmayacaktır.

3-)Yönetimde bulunan hiç bir arkadaşımızın yakınını Borsada istihdam etmeyeceğiz. İhtiyaç duyulduğunda; donanımlı, hak eden kişileri istihdam edeceğiz.

4-) Elektronik tescil, üyelik, on line ödeme ve Lisanslı depoculukla birlikte elektronik ürün senetleri sistemlerini getireceğiz...

5-)Tarımın başkenti olan Adana'mızı, Lisanslı Depoculuğun, Vadeli opsiyon borsası ve Ürün İhtisas Borsacılığının da başkenti yapacağız...

 

6-)New York, Chicago borsalarına benzer çağa uygun, modern, uluslararası kalıcı sistemlerle tüm üyelerimize eşit hizmetler vereceğiz.

 

 7-)Amerika ve Avrupa ülkelerinde olduğu gibi fiilen çalışan yaş sebze ve meyve borsası ile canlı hayvan borsasını kuracağız.

 

8-)Her sektörün borsamızda adil ve orantılı temsil edilebilmesi için meslek komitesi sistemini oluşturulacağız.

9-)Borsa kompleksi tamamlandıktan sonra şehir merkezinde Borsa binamızın arkasında bulunan arsamıza çok katlı otopark, çok amaçlı sosyal tesis binası ve üyelerimizin istişarelerde bulunarak yararlanabileceği borsa lokali yapacağız. Üyelerimizi otoparktan ücretsiz, sosyal tesislerimizden cüzi bir ücret karşılığı faydalandıracağız.

 

10-)Sosyal sorumluluk projeleri üzerinde hassasiyetle duracağız. Her Borsa yönetim kurulu üyesi, kendi uhdesinden borsa camiasındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim bursu verecektir.

 

11-)TOBB tarafından gönderilen eğitim ve kırtasiye yardımları, Ramazan erzak paketleri yönetim kurulunun ya da meclisinin yakını olup olmadığı gözetmeksizin, Borsamız camiasındaki tüm ihtiyaç sahiplerine hakkaniyet ölçüsü ile dağıtılacaktır.

 

12-)Yasada olmamasına karşın, tüm üyelerimizin katılımı ile her yıl şeffaf bir biçimde mali genel kurul yapacağız.

13-)Yılda en az bir defa üyelerimizle yemekli istişare ve eleştiri toplantıları yapacağız. Toplantıda talep, beklenti ve sorunlar masaya yatırılıp, çözüm yolları bulacağız. Toplantıda ayrıca her bir üyemiz burs konusunda isim belirleyip değerlendirme kutumuza atacak. Değerlendirme sonrası çıkan isimleri değerlendirip ihtiyaç sahiplerine burslar vereceğiz. Burs konusunda Hükümetimiz, sanayiciler ve ilgili kurumlardan destek isteyecek, daha çok ihtiyaç sahibi öğrenciye burslar vereceğiz.

14-)Borsamızı bakanlık müfettişleri, mali denetim ve adliye koridorlarında değil, Borsa meclisi salonlarımızda Hububat, yaş sebze & meyve, narenciye hayvancılık ve diğer tüm sektörlerde üyelerimizle birlikte temsil edeceğiz.

15-)Profesyonel borsacılık anlayışı içinde arz ve talebin değişen ticari yöntemlerle, gerçek piyasa fiyatı üzerinden tespit, tescil ve ilan edilmesi yolu ile etkin ve güvenilir bir rekabet ortamı sağlayacak, paydaşlarına kaliteli hizmet

sunacağız.

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer 'GÜNDEM' haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Çukurova Metropol Gazetesi
©Copyright 2013 Çukurova Metropol Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu yazılım MSG Bilişim 0322 454 50 50 Tarafından Editlenmiştir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
TV
porn