Youtube Kanalımız


Sanlıurfahaber

'Ev'leniyoruz


Bu makale 2017-03-10 14:55:14 eklenmiş ve 798 kez görüntülenmiştir.
Ata Ivak

Bu sene bahar ayına hızlı bir geçiş yapan Adanamız da, yine koşuşturmacalı bir ayın içindeyiz.  Dans dersleri  sınıflarımız inanılmaz çoğaldı. Özellikle zayıflamak isteyen bayanların dansı bu sene daha fazla tercih etmeleri benim ve ekibimin  daha hızlı bir tempoya girmesine sebep oldu. Bunun yanında bu sene ilk kez  9-12 Mart tarihleri arasında Tüyap da başlayan ' Evleniyoruz' fuarına kaltıldık. Bu kendi adıma inanılmaz bir tecrübe oldu halen de yeni bir şeyler öğrenmeye devam ediyorum.

Zaten alan olarak sanatın en kendini ifade eden en özgür dalı olan dansla iç içe olduğum için insanlara diğer alanlara nazaran daha fazla yakın olduğumu düşünürken, fuarın bunu bir kaç tık daha fazla arttırdığını keşfettim. O havayı solumak, insanlarla tanışmak onlara birebir bilgi verebilmek ve müzikle görsel şovlarla tanıtım yaparak, ilgilerini daha fazla canlı tutup sorularına daha iyi cevaplar verebildiğimi keşfettim.  Fuarda giyimden züccaciyeye mobilyadan dekorasyona ve çeyize kadar evlilikle ilgili aklınıza gelen bir çok alanda firma bulunuyor. Her birinin kendini tanıtma anlatma satış yapabilme durumları var tabiki.

Herkes bir çaba içinde bunun savaşını veriyor. Bizim  fuarda 'My DANCE Ata Ivak' olarak en büyük şansımız alanımızın belki de işin en eğlenceli kısmını temsil ediyor olması ve beden diliyle ve tabiki sözlü olarak kendimizi daha güçlü ifade edebiliyor olmamız. Evli ve nişanlı çiftler protokolü düşünmekten o günkü telaşlarından ve kafalarında devamli dönüp duran acaba birşeyler eksik kaldı mı sorularından daha bir gergin oluyorlar ister istemez. Giriş müziği sonrası salona ele ele  yada kol kola girdikten sonra yaptıkları dansla hem kendi gerginliklerini atıyorlar hemde kendi özel günlerini daha da özel ve eğlenceli yapmayı  başarıyorlar.  O dakikadan sonra artık o gün normal tek düze sıkıcı bir merasim töreni olmaktan çıkıyor. Kendileri keyif aldıkları gibi misafirlere de hem görsel bir şölen hediye ediyorlar hemde misafirlerin kafasında ' bu düğün için ne kadarda özenerek önem vererek hazırlanmışlar' şeklinde düşünceler uyanıyor. Aslına bakarsanız bu düşüncelerin hepsi zaten doğru. Kendi çalışmalarınızı kareografinizi oluşturuyorsunuz. Bundan daha güzel bir seçim olabilir mi ? Fuar alanında en fazla bunu anlatma çabası içindeyiz.

Artık her zamanki komparsita müziğinden nikah sonrası gezmelerden herkesin alıştığı ve ezberlediği düğün programını gelin ve damat üzerinde yoğunlaşarak nasıl daha fazla iyiye taşıyabiliriz bunun çabasındayız. Ben ve ekibim Adana da bu anlamda tek isim olduk. Düğün danslarının yanı sıra latin dansları ve oryantal danslarda da iddalıyız. Tek çatı altında dört koldan sizler için savaşıyoruz. Hayalini kurduğunuz ancak bir türlü gerçekleştiremediğiniz, danslarla, duruşlarla, poz dersleriyle sizin o en özel gününüzde, sizi  daha da startlaştırmak için çalışıyoruz.

Fuar alanında merak edilen sorularınıza yalnızca sözle değil görsel olarakda cevap bulabilirsiniz. Deneyerek, tartışarak ,hayallerinizi anlatarak gideceğimiz yollara karar veriyoruz. İnsanın hayatında unutmaması gereken en özel günün her adımında beraberiz. Zorluklar, olasılıklar, aileler, kalabalıklar yersiz endişeler sizi yıldırmasın. Kendi hayallerinizin peşinden gidin. Düğününüzde kendi seçtiğiniz en anlamlı müziğinizle en istediğiniz dansınızı sergileyin. Hem kendinize hem misafirlerinize o anın ne kadar büyülü ve güzel olduğunu ve diğer düğünlerden ne kadar farklı olduğunu gelin hep beraber kanıtlayalım.

Bütün sorularınıza cevap bulacağınız şubemizde ve fuarda ekip arkadaşlarım ve bizzat benimle görüşebilirsiniz. Bu ilk fuar tecrübesi benim için çok keyifli. Hep tanışmak istediğim insanlarla tanıştım. Kendimizi daha pozitif, daha sağlıklı ve daha fazla ifade ettiğimizi düşünüyorum. Bu açıdan çok mutluyum. Bu aylar Adanamıza ve bizlere uğurlu gelir inşallah. Son zamanlardaki genel darboğaz dan dolayı bir çok sektör zor zamanlar yaşıyor.

Umarım bunları aşarız ve daha olumlu daha pozitif ve bereketli zamanlara geçiş yaparız. İnsana aşk kadar mutluluk veren, özgürleştiren ve kendini iyi hissettiren 'Dansı' artık sizlerde hayatınıza alın. Dansla kalın. Haftaya görüşmek üzere...

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Çukurova Metropol Gazetesi
©Copyright 2013 Çukurova Metropol Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu yazılım MSG Bilişim 0322 454 50 50 Tarafından Editlenmiştir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
TV
porn