Youtube Kanalımız


Sanlıurfahaber

Sanayi Sektörüne geri ödemesiz destek


Bu makale 2017-08-24 00:48:02 eklenmiş ve 281 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

Ø  Ülkenin ulusal ve uluslararası hedefleri doğrultusunda küçük ve orta ölçekli işletmelerin, ekonomideki paylarının

ve etkinliklerinin arttırılması,

Ø  KOBİ’lerin rekabet güçlerinin ve sağladıkları katma değerin yükseltilmesi amacıyla hazırlayacakları projelerin desteklenmesidir.

 

 

DESTEKLENECEK PROJE GİDERLERİ

KOSGEB Adana İl Müdürlüğü tarafından belirlenen ve öncelikli olarak desteklenmesi gereken imalat ve sanayi için yeni hazırlamış olduğu KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında ilk Proje Teklif Çağrısı konusunda bilgilendirme konularına değiniyoruz. Sevgili okurlarım;  

 

Adana KOSGEB İl Müdürü Çağrı kapsamında imalatçı KOBİ’lere Türkiye genelinde toplamda 300 Milyon TL’lik proje desteği sağlanacak olup, İmalat ‘’Orta-Düşük ve Düşük Teknoloji’’ düzeyinde faaliyet gösteren KOBİ’ler  ’’Katma Değerin Artırılması’’ başlığı altında 200 Bin TL hibe ve 400 Bin TL faizsiz geri ödemeli olmak  üzere toplam 600 Bin TL, İmalat sanayinin ‘’Orta-yüksek ve Yüksek Teknoloji’’ sektörlerinde faaliyet gösteren KOBİ’ler ise, ‘’ Kapasite Geliştirme’’ başlığı altında 300 Bin TL hibe ve 500 Bin Tl faizsiz geri ödemeli olmak üzere ortalama toplam 800 Bin TL destekten yararlanabileceklerdir.

 

Program kapsamındaki destekleme oranı ADANA İÇİN %80 ve %60 olup, proje kapsamında yerli makine-teçhizat alınması durumunda destek oranı %15 ilave edilir. KOBİ’ler gerek gelişmiş gerekse gelişmekte olan ülke ekonomileri için büyük önem taşımaktadır. Ülkemizde de KOBİ’lerin istihdam ve vergilerdeki payları önemli noktalara ulaştı. KOSGEB, KOBİ’lerin kapasitelerini artırmak için çeşitli destekler sunmaktadır. KOSGEB İmalat Sanayinin Orta-Düşük ve Düşük Teknoloji, sektörlerinde faaliyet gösteren KOBİ’ler, ‘’Katma Değerin Artırılması’’  başlığı altında 200 Bin TL hibe ve 400 Bin TL faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplam 600 Bin TL, Orta-yüksek ve Yüksek Teknoloji sektörlerinde faaliyet gösteren KOBİ’ler, ‘’Kapasite Geliştirme’’  başlığı altında 300 TL hibe ve 500 Bin TL faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplam 800 Bin TL destekten yararlanabilecektir. Şehrimizin kalkınması için çalışan her vatandaşımıza destek olmaya devam edeceğiz. KOSGEB yöneticilerimize, uzmanlarımıza, çalışanlarımıza özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum.

 

Proje Süresi En az 6- En Fazla 36 Ay

Destek Üst Limiti Geri Ödemesiz Destek –En Fazla 300.000 TL

Geri Ödemeli Destek- En Fazla 700.000 TL

Proje Destek Oranı 1. Ve 2. Bölgelerde en fazla %560

3.,4.,5. Ve 6. Bölgelerde en fazla %80

 

 


 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Çukurova Metropol Gazetesi
©Copyright 2013 Çukurova Metropol Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu yazılım MSG Bilişim 0322 454 50 50 Tarafından Editlenmiştir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
TV
porn